Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Pětisetové drama v pátém finále ovládly Budějovice a slaví titul

Liberec – Novými volejbalovými šampiony se po roční pauze stali opět hráči Českých Budějovic. Jihostroj o svém triumfu rozhodl již v pátém finálovém duelu na hřišti favorizovaného Liberce, který ovládl po dramatickém průběhu 3:2 na sety a celkově sérii opanoval poměrem 4:1 na zápasy. Jihočeši tak získali osmý titul v historii.

Slavící trenér volejbalistů Českých Budějovic Jan Svoboda
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek
Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih rohodujícího finále volejbalistů mezi Libercem a Budějovicemi

Liberecká Dukla vládla dlouhodobé části extraligy a v únoru získala Český pohár, jedenáctileté čekání na titul však neukončila. Ve finále play-off vyhrála jen první zápas doma. Poté již začali vládnout hráči Českých Budějovic, kteří nejprve ukončili její sérii 32 vítězství a v pátém finále také naději Severočechů na celkový triumf v soutěži. 

"Dokázali jsme se otřepat z první porážky a pak nám narostlo sebevědomí. Mančaft měl obrovské sebevědomí, ale taky hlad po úspěchu a neuvěřitelně bojoval," ocenil své svěřence budějovický kouč Jan Svoboda, který získal jako trenér pátý domácí titul. Dvakrát se radoval s Budějovicemi a Kladnem a jednou s Odolenou Vodou. "Asi jak jsem starší, tak mi přijde, že tenhle byl nejtěžší a nejkrásnější," řekl.

Začátek pátého finále patřil Českým Budějovicím. Postupně se však domácí dostali do pohody včetně největší hvězdy týmu Jana Hadravy a v koncovce úvodní sady právě on proměnil proti trojbloku třetí setbol.

Paradoxně když se Hadrava chytil, začali chybovat jeho spoluhráči. Druhou sadu jasně ovládl Jihostroj 25:15 a domácí kouč Michal Nekola za stavu 1:1 na sety vystřídal nahrávače Janoucha za zkušeného Řezníčka a smečaře Burrowa nahradil Hýský.

Jihočeši však pokračovali v náporu, hráli týmově, zatímco liberečtí smečaři dlouho nebyli tak úspěšní jako Kuliha s Michálkem. Navíc Dukla až do čtvrté sady marně hledala svoji další velkou zbraň, obranu. Když se jí začala dařit, vynutila si páté dějství dramatické bitvy. Budějovice však odskočily v klíčové pasáži na 7:5, náskok už nepustily a sezonu ukončily už pod Ještědem.

"Mrzí to hrozně moc po té výborné základní části a až do semifinále play-off jsme hráli velice dobře. Ale ve finále působily Budějovice kompaktnějším dojmem," řekl trenér Liberce Michal Nekola. "Potýkali jsme se ve finále s přihrávkou a s vysokými balony a nepovedl se nám druhý zápas u nás doma," dodal.

Hlavní liberecký trumf a suverénně nejvíce bodující hráč soutěže Jan Hadrava zůstal až příliš osamocen. Sezonu v beachvolejbalu tak zahájí bez kýžené zlaté medaile. "Je to obrovské zklamání," řekl Hadrava se sklopenou hlavou. "Mám špatnou náladu a jen tak mě to nepřejde. Budějovice měly větší touhu po vítězství, přišlo mi, že na naší straně bylo šest individualit a Budějovice byly jeden mančaft," doplnil.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po rozhodujícím finále mezi volejbalisty Budějovic a Liberce

Finále play off volejbalové extraligy mužů - 5. zápas:

Liberec - České Budějovice 2:3 (25, -15, -19, 22, -9)
Rozhodčí: Labašta, Hudík. Čas: 118 min. Konečný stav série: 1:4.

Konečné pořadí extraligy 2013/14:
1. České Budějovice, 2. Liberec, 3. Zlín, 4. Příbram, 5. Ostrava, 6. ČZU Praha, 7. Benátky n.J., 8. Brno, 9. Odolena Voda, 10. Havířov, 11. Ústí n.L., 12. Staré Město (zachránilo se v baráži s MFF Praha).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy