Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nový Zéland - Itálie

Perušič se Schweinerem začali v Hamburku vítězně. Porazili Italy i Estonce

Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili vítězně do hamburského turnaje Pro Tour. České jedničky obě odehraná utkání otočily, nejprve s italskou dvojicí Adrian Carambula, Enrico Rossi ve výhru 23:25, 21:16, 15:12. Poté zdolali Estonce Kustiho Nölvaka a Marta Tiisaara 25:27, 21:16 a 15:13. 

Je nám líto, video expirovalo.
Hermannová se Štochlovou skončily na turnaji v Hamburku už v kvalifikaci

Finalisté červencového turnaje v Gstaadu Perušič se Schweinerem v dramatické koncovce první sady neproměnili setbol poté, co sami tři odvrátili, načež Italové čtvrtou šanci už využili.

Ve druhém dějství ale čeští reprezentanti nepustili soupeře ani jednou do vedení a v rozhodujícím tie-breaku otočili výsledek z počáteční dvoubodové ztráty. Jedenáctý nasazený tým porazili po obratu stejně jako naposledy na květnovém turnaji v Ostravě.

"S nimi hrajeme vždycky dost vyrovnané zápasy. Jsou zkušený tým, velmi dobře technicky vybavený, mají velmi dobrou obranu... A tohle všechno se v zápase potvrdilo. Myslím, že jsme mohli vyhrát 2:0, ale nevyužili jsme v prvním setu několik příležitostí a Carambula předvedl v koncovce několik dobrých zákroků a zvrátil to v jejich prospěch," uvedl v nahrávce pro média Perušič.

České naděje pro nadcházející ME zdolaly po obratu i šesté nasazené Növaka s Tiisaarem. "Italové spolu s Estonci by měli být ti, s kým budeme bojovat o dvě postupová místa ze skupiny. Ten první zápas byl proto pro nás hodně důležitý," dodal Perušič.

V soutěži jsou jedinými českými zástupci. Ve čtvrteční kvalifikaci neuspěli Jakub Šépka s Tomášem Semerádem ani Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Hamburku:

Muži - skupina C: Perušič, Schweiner (3-ČR) - Carambula, Rossi (11-It.) 2:1 (-23, 16, 12),

15:00 Perušič, Schweiner - Nölvak, Tiisaar (6-Est.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články