Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Perušič se Schweinerem vstoupili do turnaje v Gstaadu dvěma výhrami

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem na turnaji Pro Tour Elite v Gstaadu i podruhé vyhráli a postoupili do osmifinále. Oba zápasy vyhrály české jedničky ve dvou setech.

Ondřej Perušič (vpravo) a David Schweiner
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Perušič se Schweinerem v úvodním duelu skupiny D porazili 21:16 a 21:19 rakouskou dvojici Alexander Huber, Christoph Dressler. Zatímco první sada byla v režii čtvrtého nasazeného páru, ve druhé Perušič se Schweinerem dlouho prohrávali. Od stavu 14:14 ale čeští reprezentanti získali tři body za sebou a náskok už udrželi.

"Celý zápas byl zmatený, protože uprostřed sezony se změnila pravidla o nahrávce prsty. Nikdo přesně neví, co je povoleno, a co ne. Zjistí se to až během zápasu. V prvním setu rozhodčí odpískal jako špatnou náhru každý pátý míč, takže ve druhém jsme radši nahrávali bagrem," uvedl Perušič.

Na švýcarském písku následně přehrál se Schweinerem i chilské bratrance Marca a Estebana Grimalta, a to shodně 21:16.

"Byl to zápas, v němž oba týmy vsadily na kvalitní ztrátu. Obran příliš nebylo, většina bodů vyplynula z kvalitního podání. Proto se obě strany snažily riskovat," uvedl Perušič. "Jedna z pozitivních věcí je to, že jsme ve druhém setu dokázali odrazit nástupy Chilanů, zkonsolidovali jsme naši hru, získali několik důležitých ztrát a přidali pár bodů v obraně," dodal.

Porážkou do skupiny H naopak vykročili Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, kteří nestačili na domácí dvojici Marco Krattiger a Florian Breer. Turnajovým osmičkám podlehli 16:21 a 18:21. Ve čtvrtek je čeká souboj o udržení v turnaji s Nizozemci Leonem Luinim a Rubenem Penningou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články