Následuje
SP Švýcarsko

Osud příbramských volejbalistů je dál nejistý

Měsíc před startem nového ročníku extraligy volejbalistů zůstává nejisté, zda v něm budou hrát i letošní semifinalisté z Příbrami. Ti v minulém týdnu přišli o generálního sponzora a starosta Josef Řihák dnes odmítl, že by se zřizovatelem klubu stalo město.

Ilustrační foto
zdroj: ČT24 autor: ČT24

"Jsem rád, že se v Příbrami hraje volejbalová extraliga. Ale rozhodně nepodpořím, aby se zřizovatelem VO Příbram stalo město a platilo tento klub na úkor všech občanů Příbrami. Pro nás je především důležité, aby ve městě fungoval domov důchodců, domy s pečovatelskou službou, abychom měli opravené a čisté ulice, chodníky," uvedl Řihák na tiskové konferenci.

Předseda klubu a majitel sponzorské firmy Vavex Václav Velát radnici vyčítá zvýšení částky za umístění reklam v hale z 65.000 na 100.000 korun za sezonu. "Znamenalo by to odevzdat 75 procent finančních prostředků, které se nám podaří sehnat," uvedl Velát na klubovém webu. Proto nepodepsal novou smlouvu na pronájem příbramské sportovní haly, která měla platit od 1. července.

Josef Řihák, starosta Příbrami

"Volejbalistům, na rozdíl například od prvoligových fotbalistů, nebyla dotace od města ani v době krize nijak krácena." 

"VO dostal výpověď z haly i ze všech ostatních prostor, které využíval. V praxi to znamená, že když hráči chtějí jít do posilovny, kterou si VO sám vybudoval a vybavil stroji v odkládacím prostoru pod starou tribunou, musí platit 250 Kč/hod. Stejně tak v současné době platíme v hotovosti za pronájem haly. V případě, že bychom nezaplatili v hotovosti a chtěli pokračovat v přípravě na sezonu, byla připravena zasáhnout městská policie," konstatoval Velát.

Příbramská radnice v uplynulých třech letech poskytovala klubu ročně 2,5 milionu korun na podporu mládežnického volejbalu. "Nárůst, který za umístění reklam požaduje SZM (Sportovní zařízení města Příbram), činí 35 tisíc korun. To jsou necelé tři tisíce měsíčně. To vážně stojí takováto suma generálnímu sponzorovi VO Vavex Příbram za to, aby jeho tým takto teatrálně opouštěl nejvyšší českou volejbalovou soutěž?" uvedl Řihák na webu volleycountry.com. Extraliga začne 24. září. Kvůli nedostatku financí v ní už letos skončil jiný středočeský účastník Kladno, které loni získalo titul. Po jeho odstoupení má nejvyšší domácí soutěž hrát 11 mužstev.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy