Ostravanky ztratily bod s Frýdkem-Místkem, další favoritky nezaváhaly

Praha - Z elitního kvarteta tabulky ztratily bod pouze volejbalistky Ostravy, protože předposlední Frýdek-Místek přetlačily až v pátém setu. Třetí tým v pořadí nezvládl na domácí palubovce první dva sety, poté ale předvedl dokonalý obrat. Zbylé celky elitní čtyřky naopak neprohrály ani set.

Volejbalistky Ostravy
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"Zápas jsme nezahájily dobře, pak jsme se zvedly díky výkonu Kláry Faltínové. Měla premiéru a zvládla ji velice dobře. Důležitá byla koncovka čtvrtého setu. Jsme rády za dva body," řekla ostravská kapitánka Iva Nachmilnerová.

"Soupeře jsme zaskočili a tlačili ho podáním, tím jsme je dostali z rytmu hry, což nám vycházelo první dva sety," řekl hostující trenér Leopold Tůma. "Od třetího setu naopak domácí přitlačili na servisu a nám se hra rozpadla až do konce utkání," dodal.

Frýdek-Místek potrápil Ostravanky i v nedávném pohárovém měření sil. Na jejich palubovce vyhrál odvetu čtvrtfinále 3:0, rozhodující zlatý set ale potom vyhrál favorit. Ostrava má nyní na třetím místě tabulky už dvoubodovou ztrátu na Olomouc, která hladce přehrála KP Brno po setech 25:19, 25:23 a 25:12.

Bez ztráty setu si poradil také vedoucí Prostějov s posledním Fénixem Brno, když se domácí Brňanky nezmohly ani v jednom setu na více jak 15 bodů, a také Olymp Praha.

Pražanky těžily v zápase proti Přerovu z útočné produktivity trojice Kalhousová, Melicharová a Šimáňová. Prvně jmenovaná zaznamenala 14 bodů, její spoluhráčky pak po 12 bodech, a pražské trio se tak největší měrou zasloužilo o vítězství čtvrtého týmu tabulky.

Uniqa extraliga volejbalistek - 11. kolo:

Olymp Praha - Přerov 3:0 (15, 14, 20) Nejvíce bodů: Kalhousová 14, Melicharová a Šimáňová po 12 - Svobodová 14, Yancyová 8, Kohoutová 7.

Fénix Brno - Prostějov 0:3 (-15, -14, -12) Nejvíce bodů: Šnellyová 11, Podhrázká a Pospíšilová po 6 - Trnková a Nová po 14, Matienzová 11.

Ostrava - Frýdek-Místek 3:2 (-26, -17, 14, 22, 10) Nejvíce bodů: Kojdová 24, Nachmilnerová a Zemanová po 16, Faltínová 10 - Holišová 15, Štrbová 14, Mitregaová 12, Pavelková 11.

Olomouc - KP Brno 3:0 (19, 23, 12) Nejvíce bodů: Michalíková, Sajdová a Čutuková po 11 - Měrková 17, Brownová 7, Salanciová 6.