MČR v půlmaratonu

Ostravanky druhý zápas ve dvou dnech už nezvládly, prohrály s KP Brno

Včera neztratily ani set, o den později prohrály pětisetovou bitvu. Ostravské volejbalistky v utkání 15. kola extraligy padly 2:3 na sety s KP Brno. Brňanky druhý tým tabulky zdolaly po vyrovnané bitvě 3:2, 28 body k výhře přispěla Karin Šunderlíková. Stejným bodovým ziskem pomohla v dohrávce 2. kola Gabriela Kopáčová k vítězství Prostějova 3:1 na hřišti Šternberku. Dokonce 30 bodů si zapsala Aneta Kocmanová-Havlíčková z pražského Olympu, který zvládl v dohrávce 4. kola pětisetový duel v Liberci.

Volejbalistky KP Brno
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

"Je to pro nás velmi cenná výhra, celé utkání bylo jako na houpačce. Klíčová byla extrémně dlouhá výměna v tie-breaku za stavu 11:11, kterou jsme vyhráli, a pak dokázali odskočit a dotáhnout zápas až do vítězného konce," uvedl trenér Králova Pole Matúš Kalný.

Ve čtvrtém setu to sice za stavu 21:18 vypadalo, že Ostrava vybojuje šestou výhru v řadě, na servis Brňanek se ale postavila Kelsi Hobbsová, ozdobila ho dvěma esy a na podání setrvala až do stavu 21:23. Královo Pole pak zápas dotáhlo až do tie-breaku, v němž dokázalo znovu smazat ztrátu, a nakonec si odvezlo dva body.

"Konečně jsme předvedly volejbal, který umíme, a jsem moc ráda, že jsme uhrály dva body. Soupeře jsme zatlačily servisem, což se nám v minulých utkáních nevedlo. Dnes jsme to ale konečně dokázaly a díky tomu jsme vyhrály," řekla kapitánka Hana Judlová.