Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Olymp udolal Brno v rozhodujícím zápase až v pátém setu a čeká na něj Olomouc

Až pátý duel musel rozhodnout o postupujícím ze série mezi volejbalistkami Olympu a VK Brno. Pražanky nakonec přehrály soupeřky až v pátém setu a po výhře 3:2 postoupily do semifinále, kde narazí na Olomouc. Druhou dvojici tvoří Liberec a Prostějov.

Julie Kovářová z Olomouce
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Olymp se do extraligového semifinále dostal poprvé od roku 2016. V minulé sezoně si prožil zklamání až sedmým místem a poté výrazně posílil kádr. Realizační tým rozšířil Martin Hroch, kádr pak nahrávačky Vincourová a Valková, jež se však zapojila až později po letním zranění kolena, Staňková a naposledy reprezentační blokařka Purchartová. Ta zářila v úvodu tie-breaku, v němž Olymp vedení 8:4 už nepustil.

Brněnské šelmy zase oživily extraligu a coby nováček byly blízko semifinále. V hale Olympu dnes vedly 2:1 na sety, řada bývalých reprezentantek se však bojů o medaile nedočká. Brnu nepomohlo ani 27 bodů nejvíce bodující hráčky soutěže Janečkové.

"Zápasy byly bitvou na krev. Měla jsem obavy, jestli to za stavu 1:2 na sety zvládneme. Ve čtvrtém a v pátém setu jsme se zvedly a ukázaly naši sílu, dokázaly jsme Brno odbránit," uvedla kapitánka Olympu Pavlína Šimáňová.

Semifinálové série začnou ve středu v Olomouci a Liberci, hrají se opět na tři vítězství.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy žen - 5. zápas:

Olymp Praha - VK Brno 3:2 (-20, 19, -22, 18, 7)
Nejvíce bodů: Kalhousová 18, Staňková 16, Purchartová 14 - Janečková 27, Svobodníková 14, Boulová a M. Beránková po 10. Konečný stav série: 3:2.

Semifinálové dvojice: Olomouc - Olymp Praha, Liberec - Prostějov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy