Absa Cape Epic

Olymp si vynutil proti Olomouci pátý set, do čela se vyšvihly brněnské šelmy

Volejbalistky VK Brno porazily v dohrávce 10. kola extraligy Ostravu 3:1 a z prvního místa tabulky sesadily mistrovskou Olomouc. Brněnské šelmy mají před obhájkyněmi titulu náskok jednoho bodu, Ostrava zůstala třetí. Olomouc vyhrála pětisetovou bitvu v Praze na Olympu. V utkání dohnala ztrátu setu a zásluhou Gabriely Orvošové nakonec roli favorita zvládla. Reprezentační univerzálka se zastavila na 29 bodech.

"Olymp hrál v prvním setu velmi odvážně na útoku, hlavně Denysovou jsme téměř neubránili. V další fázi její výkon kolísal, což nám hodně pomohlo. Byl to pro diváky výborný zápas se šťastným koncem pro nás," uvedl trenér Hanaček Petr Zapletal.

Brňanky začaly duel s Ostravou lépe a po vyrovnané koncovce zvítězily v úvodním setu 27:25. Víc jim ale domácí celek nedovolil. Brňanky se opíraly zejména o Soňu Mikyskovou a Simonu Janečkovou, které se dohromady postaraly o 41 bodů, na bloku zářila Margaret Wolowiczová.

Suverénním způsobem uhájil Prostějov stoprocentní domácí bilanci. Liberec smetl doma za hodinu 3:0 a před svými fanoušky stále neztratil ani set.

"Místy nám to sice ve hře drhlo, ale tentokrát výpadky netrvaly moc dlouho a větší část utkání jsme Liberec hodně tlačili. Hosté nám pomohli horším výkonem, zejména na příjmu, tím pádem se hůř prosazovali útokem," liboval si kouč Lubomír Petráš.