Touchdown

Olomoucké volejbalistky zdolaly Charleroi 3:0

Olomouc - Olomoucké volejbalistky si přiblížily účast v osmifinále Poháru CEV. Úvodní zápas prvního kola proti Charleroi vyhrály Hanačky v domácí hale 3:0, odveta v Belgii se uskuteční ve středu od 20:30. Pokud by vyhrálo Charleroi, o postupujícím by rozhodl zlatý set.

Sestřih utkání Olomouc - Charleroi

"Musíme udělat všechno pro to, aby se zlatý set vůbec nehrál," přál si olomoucký trenér Jiří Teplý. V osmifinále evropské soutěže by jeho tým mohl narazit na KP Brno, jenže to ve středu první duel s polským účastníkem Bielsko-Bialou prohrálo doma 1:3.

Trenér Teplý před utkáním pasoval do role favorita Dauphines Charleroi, jenže výsledek předčil jeho očekávání. Domácí tým první set vyhrál rozdílem deseti bodů a i v dalším průběhu soupeře, který má v kádru bývalou smečařku Slavie Praha Leonu Neumannovou, převyšoval.

"Domácí měli kvalitní bloky i servis. Měly jsme problémy na příjmu a po špatné přihrávce jsme nemohly ukázat náš styl hry," posteskla si trenérka Charleroi Jana Fedotová.