MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Olomoučanky vyhrály proti KP Brno a o skóre přeskočily Šelmy

Ženský volejbalový tým Olomouce zvládl na domácí palubovce otočit zápas KP Brno. Jihomoravanky vyhrály sice první set, ale v dalších jasně kralovaly Hanačky, jež vyhrály 3:1. V tabulce extraligy má po osmi kolech Olomouc, stejně jako Šelmy Brno, 7 výher, ale o set lepší skóre. Třetí je Ostrava, která si poradila doma s Prostějovem 3:1.

Hráčky VK UP Olomouc, uprostřed Veronika Trnková
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Bodově zápasu vládla brněnská hráčka Karin Šunderlíková s 25 body, z toho pěti esy, ale Olomouc měla vyrovnanější útočný tandem. Veronika Trnková a Martina Michalíková se téměř rovným dílem podělily o 41 bodů. Patnáctkrát bodovaly domácí hráčky blokem.

"Za stavu 22:22 ve třetím setu jsme se možná trochu lekli nabídnuté šance. Pak už nám protivník definitivně utekl. Olomoučanky byly asi už myšlenkami na utkání Champions League, ale my jsme rozhodně měli příležitost uhrát lepší výsledek," řekl kouč KP Brno Matúš Kalný na klubovém webu.

V zápase o třetí místo vyhrála Ostrava nad Prostějovem rovněž 3:1 a na vedoucí duo ztrácí bod."Je to pořád dokola, zasekneme se v jednom postavení, pak soupeř odskočí a my už těžko dotahujeme. Dnes byli i rozhodčí proti nám," postěžovala si prostějovská kapitánka Michaela Zatloukalová. "V dnešním utkání jsme na víc neměli. Po vyhraném třetím setu jsme věřili v tie-break, ale s minimálně osmi chybami na útoku se další set vyhrát nedá," uznal trenér poraženého týmu Lubomír Petráš.

Výsledky 8. kola extraligy volejbalistek

Frýdek-Místek - Olymp Praha 0:3 (-16, -9, -15)
Nejvíce bodů: Borovcová 8, Šnellyová 6, Pluhařová 5 - Staňková 14, Šimáňová 13, Kalhousová 11.
Olomouc - KP Brno 3:1 (-22, 13, 23, 18)
Nejvíce bodů: Trnková 21, Michalíková 20, Orvošová 13 - Šunderlíková 25, Pavlíková a Carpentierová po 11.
Ostrava - Prostějov 3:1 (21, 19, -17, 13)
Nejvíce bodů: Nečasová 15, Faltínová 13, H. Kojdová 10 - Nová 15, Fričová a Kopáčová po 13.
Liberec - Přerov 3:0 (20, 11, 22) Nejvíce bodů: Svobodová 17, Šustrová 10, Kohoutová 8 - Kotlabová 11, Semerádová a Davisová po 6.