Olomouc ztratila slibně rozehraný zápas a Prostějov je blízko titulu

Všechno jde podle prostějovského plánu. Tamní volejbalistky dělí jediná výhra od desátého extraligového titulu v řadě. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady vyhrály ve druhém utkání finále nad Olomoucí 3:1 po setech 22:25, 25:21, 25:16, 25:17 a v sérii hrané na tři výhry vedou 2:0 na zápasy. Rozhodnout mohou už v sobotu v domácím prostředí.

Prostějovské volejbalistky vyhrály i podruhé a titul mají na dosah

V olomoucké hale začaly hráčky Prostějova lépe, ale po chybách nezvládly koncovku prvního setu. Povzbuzené domácí volejbalistky hrály s nadšením a vedly ve druhém setu 15:10, jenže náskok neudržely a o druhou sadu přišly.

Hostující tým měl údernou sílu v Němce Lauře Emontsové a Slovence Nině Herelové a zbylé dva sety ovládl víceméně jasně. Jen na začátku čtvrtého Prostějov prohrával 4:7, ale rychle otočil na 10:7 a jistě zápas dovedl k výhře. Mečbol využil Prostějov po podání Emontsové, se sedmnácti body nejlepší hráčky utkání.

Prostějovské favoritky, které v tomto ročníku nejvyšší domácí soutěže ještě ani jednou neprohrály, vyhrály první finále stejným poměrem 3:1.

Olomouc - Prostějov 1:3 (22, -21, -16, -17)

Rozhodčí: Z. Grabovský, Velinov. Čas: 102 min. Stav série 0:2.

Olomouc: Kubínová 3, Košická 16, Čutuková 8, Orvošová 12, Michalíková 9, Strušková 12, libero Sainová - Napolitano 2, Dedíková 1, Sajdová 4, Dudová 1. Trenér: Teplý.

Prostějov: Weissová 1, Emontsová 17, Trnková 3, Horká 14, Kossányiová 13, Herelová 16, libero Kovářová - Nová 1. Trenér: Čada.