Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Olomouc se s Ligou mistryň rozloučila porážkou s Kazaní

Olomoucké volejbalistky zakončily Ligu mistryň porážkou od ruské Kazaně. Na favoritky nestačily a prohrály 1:3 na sety. V tabulce skupiny jim patří poslední čtvrté místo.

Olomoucká volejbalistka Erica Jean Handleyová
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

V šesti zápasech s evropskou klubovou špičkou se bodů nedočkaly, ale získaly dva sety. Ve středu se jim to povedlo proti úřadujícím šampionkám italské Novaře, nyní byly ve druhé sadě lepší než ruské mistryně z Dynama Kazaň.

Druhý turnaj Ligy mistryň se Hanačkám vydařil výrazně lépe než v listopadu v Novaře. Trenér Petr Zapletal dal šanci celému kádru, částečně i proto, že už v neděli čeká Olomouc semifinále Českého poháru. O den později případně boj o první trofej v sezoně.

"Bylo to podobné utkání jako včera s Novarou, dva sety byly z naší strany horší a dva velmi dobré. Škoda třetí sady, kdy nám to uteklo v koncovce. Celkově ale vnímám tento zápas i celý turnaj pozitivně, mohli jsme vyzkoušet mladé hráčky a některé varianty a teď už vím, že když se nebude dařit, tak s tím mohu z lavičky něco udělat," řekl Zapletal.

Je nám líto, video expirovalo.
Olomouc zakončila volejbalovou Ligu mistryň prohrou s Kazaní

Stejně jako předchozí oba zápasy ve městě Police nevyšel Hanačkám začátek. Tradičně nejlépe ale sehrály druhý set, který proti Kazani získaly 25:22. Poté už měly favoritky opět navrch. Jejich hvězdami byly mladičké volejbalistky – teprve sedmnáctileté Taťjana Kadočkinová a Arina Fedorovcevová. V olomoucké sestavě zase odehrála většinu duelu ještě o rok mladší Karina Lazárková.

"Kazaň byla někde jinde blokařsky, my jsme si zase pomohli servisem, který nám tentokrát vycházel. Za přístup chválím celý tým a jmenovitě chci vyzdvihnout mladou Lazárkovou, která opět ukázala, že může být velkým příslibem," uvedl Zapletal.

Univerzálka Dynama Kadočkinová nasbírala 31 bodů a získala cenu pro nejužitečnější hráčku. Útočila s úspěšností 63 procent, dala i čtyři esa. V sestavě olomouckého celku, který se v Lize mistryň představil po 24 letech, dosáhla na nejvíce bodů 20 španělská smečařka María Schlegelová.

Do čtvrtfinále z olomoucké skupiny E postoupily Novara i polské Police. Z dalších skupin pak tři jiné italské kluby Scandicci, Conegliano i Busto Arsizio a istanbulské trio VakifBank, Eczacibasi a Fenerbahce.

Volejbalová Liga mistryň - 6. kolo skupiny E v Policích (Polsko):

Kazaň - Olomouc 3:1 (18, -22, 21, 15)

Nejvíce bodů: Kadočkinová 31, Fedorovcevová 22, Kotikovová 9 - Schlegelová 20, Nová 12, Stümpelová 9.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články