Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Olomouc prohrála v Poháru CEV v Rumunsku 2:3, naděje na semifinále žije

Volejbalistky Olomouce prohrály v úvodním čtvrtfinále Poháru CEV na půdě rumunského celku Stiinta Bacau 2:3 po setech 19:25, 25:20, 21:25, 26:24 a 8:15. Vedoucí tým české extraligy si tak vytvořil nadějnou pozici před odvetou, jež se bude hrát na Hané za týden v úterý.

Volejbalistky Olomouce
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Olomoucké volejbalistky se v Bacau představily dva dny poté, co v Brně ovládly Český pohár a získaly první trofej v sezoně. Do čtvrtfinále Poháru CEV se svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého dostaly poprvé a s rumunským celkem na jeho hřišti držely krok. 

"Nebylo to z naší strany špatné, ale bohužel se přece jen projevila únava z předchozího programu," řekl Deníku kouč Teplý.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky Olomouce podlehly Rumunkám až v tie-breaku

Hanačky na každý vyhraný set soupeře zareagovaly srovnáním, tie-break už ale domácí ovládly jasně 15:8. Dvacet bodů si v olomouckém celku připsala Martina Michalíková.

"V prvním setu jsme byli trochu nerozehraní a udělali zbytečné chyby hlavně v poli. Naštěstí jsme uhráli koncovky druhého a čtvrtého setu, přestože jsme v obou ztratili nadějný náskok, v tie-breaku už jsme však nenašli sílu na zvrat," řekl Teplý, jenž věří v podporu domácího publika v odvetě. "Soupeř má výborný tým, ale dá se s ním hrát a doma se o postup určitě popereme. Budeme každopádně potřebovat diváckou podporu a věřím, že nás lidé přijdou povzbudit," dodal.

Stiinta Bacau - UP Olomouc 3:2 (19, -20, 21, -24, 8)

Rozhodčí: Baklouti (Fr.), Kozlovová (Rus.). Čas: 122 min. Diváci: 300.

Sestava a body Olomouce: Kubínová 3, Košická 12, Trnková 16, Orvošová 16, Michalíková 20, Strušková 11, libero Kovářová - Napolitano Šenková 4, Sokolová, Dedíková, Dudová, Kossányiová 1. Trenér: Teplý.

Nejvíce bodů Bacau: Cazacuová 22, Rogojinaruová 17, Kolevová 12.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy