Následuje
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University

Olomouc jde rázně za snem, vyřadila Olymp a je tři výhry od zisku titulu

Po desetiletém kralování Prostějova udělaly olomoucké volejbalistky další krok k návratu na trůn. Přes pražský Olymp postoupily podle očekávání do finále, když sérii ukončily v nejkratším možném čase po třetím zápase. Jejich posledním soupeřem bude Liberec, nebo prostějovský rival, který má po vítězství 3:0 na severočeské půdě k postupu blíže.

Volejbalistky Olomouce
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Olomouc před sezonou posílila a zatím kráčí za svým zlatým snem. Tentokráte poprvé lehce klopýtla, protože v šestém zápase play-off ztratila set. Ale Pražanky hanácké favoritky nezastavily a Olomouc může po pohárovém triumfu zkompletovat double. Dělí ji od toho tři výhry.

"Po prvním setu, který nám soupeř pomohl vyhrát vlastními chybami, jsme se už viděli ve finále. Začali jsme hrát až příliš uvolněně, zatímco Olymp hrál velmi dobře a zodpovědně. Díky tomu získal druhý set, my jsme znervózněli, ale naštěstí to dopadlo dobře a postup jsme si uhráli," uvedl kouč Jiří Teplý, jenž olomoucký tým vede od začátku 90. let a zažil i sérii čtyř titulů v letech 1993 až 1996.

Čtvrtým rokem v řadě může být finále Olomouc - Prostějov, protože obhájkyně titulu vyhrály v Liberci 3:0 a poslední bod zkusí získat v pátek doma. Hvězdou dnešního večera v hale Dukly byla prostějovská kapitánka Helena Horká s 25 body. Boj o zlato začne 18. dubna v Olomouci.

Výsledky semifinále play-off volejbalové extraligy žen

Olomouc - Olymp Praha 3:1 (17, -25, 17, 21)

Nejvíce bodů: Kossányiová a Orvošová po 17, Trnková 12, Strušková 11 - Černá 14, Šimáňová 13, Komárková 12. Konečný stav série: 3:0.

Liberec - Prostějov 0:3 (-17, -20, -21)

Nejvíce bodů: Pištěláková 10, Šustrová a Mikšíková po 7 - Horká 25, Toufarová 12, P. Kojdová 7. Stav série: 1:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy