Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Odvetné utkání s Chorvatskem skončilo výpraskem

Odvetné utkání s Chorvatskem Češky nezvládly. Po zisku prvního setu už nedokázaly na rostoucí převahu Chorvatek reagovat a prohrály nakonec 1:3 na sety. O vítězství ve skupině přesto nepřišly. O účast ve finále se utkají ve čtvrtek v duelu s Rumunskem.

České šampionky z roku 2019 až do dneška byly v Evropské lize suverénní. Skupinu odstartovaly výhrou 3:0 ve Varaždínu, ale domácí odveta jim nevyšla. Po zisku úvodního setu se tým řeckého kouče Jannise Athanasopulose potýkal s horším příjmem, a proto se nemohl prosadit v útoku.

"Zápas se nám moc nepovedl. Od začátku jsme si moc nepomohly servisem a od toho se odvíjely ostatní činnosti. Měly jsme to hrozně těžké na útoku, pořád jsme smečovaly do plné obrany, nedokázaly jsme si přihrát," řekla kapitánka a smečařka Michaela Mlejnková.

První set Češky s velkou pomocí blokařky Veroniky Trnkové vyhrály, protože se jí podařila podáním série tří bodů a do koncovky získala týmu vedení 21:17. Pak už se domácím hráčkám tolik nedařilo, neustále dotahovaly a za stavu 23:23 si Chorvatky vybojovaly potřebné dva body útokem. Od té doby měly navrch.

"Myslím si, že je hrozný úspěch, že jsme v semifinále. Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a připravit se na čtvrtek," dodala Mlejnková. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Francie a Chorvatsko, vítěz tohoto duelu by měl hostit příští neděli finále.

Původně měli dnes před ženami odehrát ve Zlíně poslední kolo Evropské ligy i volejbalisté, ale estonské soupeře zdecimoval koronavirus. Utkání proto bylo zkontumováno 3:0 ve prospěch svěřenců Jiřího Nováka. Ti už měli předem jistý postup do Final Four, absolvují ho příští víkend ve Varaždínu.

Evropská liga volejbalistek ve Zlíně:

Skupina B - závěrečné 6. kolo:

ČR - Chorvatsko 1:3 (20, -23, -20, -12)

Rozhodčí: Ujhaziová (Maď.), Krtička (ČR). Čas: 112 min. Diváci: 1700.

Sestava a body ČR: Faltínová 9, Jehlářová 6, Orvošová 17, Mlejnková 11, Trnková 11, Valková 2, libera Digrinová a Dostálová - Svobodová 1, Pavlíková 2, Grabovská, Bukovská, Koulisiani 1, Blažková. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Chorvatska: Grbavicová 16, Markovičová a Samadanová po 13.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články