Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Odolena Voda po výhře nad Karlovarskem potrápila i Jihostroj

Čtyři dny po nečekaném vítězství nad mistrovským Karlovarskem sahali volejbalisté Odoleny Vody v extralize po dalším překvapení i proti vedoucím Českým Budějovicím. Jihostroj nakonec ve 14. kole na palubovce Aera vyhrál 3:1 a připsal si třinácté vítězství za sebou.

Volejbalisté Odoleny Vody
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Desátá Odolena Voda zaskočila favorita v prvním setu, který vyhrála 25:21. Jihočechům se sice díky vítězství 25:22 v druhé sadě podařilo srovnat, pak ale měli opět navrch domácí. V třetím setu vedli už 21:14, v závěru měli ještě dva setboly, České Budějovice ale otočily na 28:26. Ve čtvrtém setu už Jihostroj nedal Aeru šanci (16:25).

"Můžeme jen litovat toho, jak jsme propásli příležitost pro zisk alespoň jednoho bodu tím, jak jsme v koncovce třetího setu nedokázali udržet sedmibodový náskok. Nutně se to promítlo v závěrečné čtvrté sadě, v níž nás hosté přehráli ve všech herních činnostech," řekl domácí trenér Jiří Šiller.

Jeho protějšek René Dvořák byl spokojen s tím, jak jeho svěřenci dokázali otočit klíčový třetí set. "Musím pochválit mužstvo za to, že nerezignovalo ani za nepříznivého stavu ve třetím setu. Ve čtvrté sadě jsme pak už kontrolovali hru a dokázali dovést zápas k plnému bodovému zisku," řekl trenér týmu, který vede tabulku extraligy se sedmibodovým náskokem před Libercem.

Výsledky 14. kola extraligy volejbalistů

Ostrava - Ústí nad Labem 3:1 (16, 11, -21, 25)

Nejvíce bodů: Menner 26, Janků 22, Sedláček 10 - Kramár 18, Koci 12, Tibitanzl 10.

Odolena Voda - České Budějovice 1:3 (21, -22, -26, -16)

Nejvíce bodů: Russell 21, Vanags 12, Vachoušek 8 - Křesťan 17, Mach a Fila po 11, Staples 10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy