Následuje
FIS magazín SP

Obhajoba nevyšla, čeští volejbalisté do 18 let skončili na ME stříbrní

Obhajoba loňského senzačního zlata se nevydařila. Čeští volejbaloví reprezentanti do 18 let si z domácího mistrovství Evropy nakonec odvezou stříbrné medaile. Ve finále svěřenci Jiřího Zacha nestačili na Německo a prohráli 0:3.

Čeští volejbaloví kadeti skončili na ME druzí

Čeští kadeti v sobotním semifinále zastavili do té doby neporažené Italy, tentokrát však od začátku za Němci zaostávali. "Neodehráli jsme dobrý zápas, ale celkově to byl úžasný turnaj a medaile je splněný sen," řekl kapitán Jiří Mikulenka.

"Nešťastný budu ještě pět minut, než si uvědomím, že jsme vicemistři Evropy," dodal. Bronz si ze Zlína odvezli volejbalisté Itálie. Už postupem do semifinále si Češi zároveň zajistili start na MS 2019 a na světové olympiádě mládeže.

Kouč Zach byl rád, že forma týmu stoupala. "Neměli jsme žádný úplně výpadek ve hře, což zde měl skoro každý. Bohužel jsme si ho vybrali dnes - leccos nám nešlo, dělali jsme chyby a k tomu křečovitost. Stříbrné medaile jsou ale skvělý úspěch," zhodnotil.

Dva jeho svěřenci získali také individuální cenu: do ideální sestavy ME byli zvoleni blokař Radek Baláž a smečař Matouš Drahoňovský. Už postupem do semifinále si Češi zároveň zajistili start na MS 2019 a na světové olympiádě mládeže.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy