Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Obhájkyně titulu z Prostějova začaly nový ročník hladkou výhrou

Praha - Prostějovské volejbalistky vykročily do nového ročníku extraligy snadnou výhrou v Ostravě. Šampionky posledních pěti let povolily ve třech setech domácím hráčkám pouhých 30 bodů, čímž se na jediný bod přiblížily ke své rekordní výhře. Ostrava tak vůbec neprověřila Prostějov před jeho vstupem do Ligy mistrů.

Volejbalistky Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

"Bylo to jednoduché utkání, dobře jsme podávali i bránili, rozdíl v kvalitě byl velký. Nastoupili jsme v základní sestavě, ve které bychom měli nastoupit i příští týden v Champions League," řekl trenér Miroslav Čada. Jeho tým vykročí do elitní evropské soutěže ve čtvrtek v Turecku zápasem proti Eczacibasi Istanbul.

Ještě o bod méně proti Prostějovu uhrál Frýdek-Místek 31. ledna 2009. Ostrava, byť vyslala do boje všechny tři letní posily z Polska, neměla dnes o nic větší šanci. "Bylo to moc rychlé. Sice víme, jaký kádr má Prostějov, ale to náš výkon neomlouvá. Zápas musíme hodit za hlavu," řekl ostravský kouč Zdeněk Pommer mladší.

Ani v dalších třech zápasech úvodního kola se nezrodilo překvapení. Vítězství 3:0 si připsaly také hráčky Olomouce v Přerově, Frýdek-Místek nad brněnským SG a tři body si odvezlo i KP Brno z haly Šternberka (3:1). Pražské derby Slavia - Olymp bylo odloženo na úterý.

Výsledky 1. kola extraligy volejbalistek

Frýdek-Místek - SG Brno 3:0 (16, 14, 23)

Nejvíce bodů: V. Závodná 16, Kubová 15, Holišová 10 - Hrazdírová 16, Suchá 8, Najbrtová 7.

Ostrava - Prostějov 0:3 (-8, -14, -8)

Nejvíce bodů: Michalkiewiczová 6, Polášková 5 - Kossányiová 13, Markevičová a Steenbergenová po 11.

Šternberk - KP Brno 1:3 (17, -23, -19, -14)

Nejvíce bodů: Kuciaková 18, S. Janečková 15, M. Janečková 11 - Širůčková 21, Michalíková 18, Vyklická 11.

Přerov - Olomouc 0:3 (-22, -21, -21).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy