BBV po 25 letech

Obhájci z Karlovarska na startu ligy nezaváhali. Beskydy přehráli 3:0

Volejbalisté Karlovarska pět dnů po zisku domácího Superpoháru vykročili za obhajobou extraligového titulu suverénní výhrou. V domácí hale porazili Beskydy 3:0, stejně tak uspěly České Budějovice, které v pondělí o první domácí trofej se Západočechy bojovaly. V prvním ligovém kole Jihostroj přehrál Ostravu.

"Povedl se nám start do zápasu a po celé utkání se nám dařil servis. Podle mě jsme zaslouženě vyhráli, i když po druhém setu jsme si to trochu zkomplikovali, když jsme Ostravu pustili do koncovky našimi vlastními chybami. Příště se toho musíme vyvarovat," řekl nový kapitán Jihočechů smečař Martin Licek, jenž nahradil klubovou legendu Radka Macha po jeho konci kariéry.

Pětisetové zápasy naopak sehrálo Kladno s Ústím nad Labem (3:2) i staronový účastník extraligy z Benátek nad Jizerou proti Liberci. Čtvrtý set vyhrála Dukla po maratonském průběhu až 36:34, tie-break pak 15:10. První tři body má také Brno po výhře 3:1 ve Zlíně.

Finalisté minulého ročníku Lvi Praha na startu nové sezony extraligy volejbalistů klopýtli. Tým, jenž vyhlásil útok na titul, podlehl v domácím prostředí 0:3 na sety Odoleně Vodě.

Pražští svěřenci argentinského trenéra Juana Manuela Barriala, jenž v červnu na lavičce vystřídal Tomáše Pomra, prohráli 24:26, 17:25 a 19:25. Vítězné Aero táhli sedmnáctibodový Martin Hladík a libero Matyáš Ježek.