Z obav proti koronaviru, který se v minulých dnech šířil v týmu soupeře, odmítli proti Číně nastoupit němečtí volejbalisté v Lize národů. Mezinárodní federace FIVB německé obavy nesdílela a přiřkla asijskému mužstvu kontumační výhru 3:0.
Němci odmítli hrát s Číňany kvůli covidu a prohráli kontumačně
Podle agentury SID bylo v sobotu po příletu do filipínského Quezon City pozitivně testováno na koronavirus 21 členů čínské výpravy včetně několika hráčů. Tamní úřady ale dnešní zápas čínskému týmu i bez kontrolních testů hrát povolily, na což Německo reagovalo snahou o sehrání zápasu v pozdějším termínu. Když FIVB nevyhověla, Němci z utkání odstoupili.
"Je pro nás nepochopitelné, že může FIVB nechat hrát zápas pět dnů po pozitivních PCR testech, aniž by se dalším PCR testováním postarala o bezpečnost všech zúčastněných," uvedli představitelé Německého volejbalového svazu. "Nemohl jsem přece hráče nutit, aby nastoupili proti potenciálně nakaženým soupeřům," dodal trenér Michal Winiarski.
Po kontumační porážce mají Němci na kontě tři výhry a tři prohry. V Lize národů hraje nejlepších 16 týmů světa na třech místech během šesti týdnů. Každé družstvo odehraje 12 zápasů, nejlepší osmička postoupí na finálový turnaj.
Související články
Na covidem sužovaném Švýcarsku se raduje Denz. Vyhrál etapu s vrcholem na Moosalp
17. 6. 2022
Estonští volejbalisté proti Čechům nenastoupí. Zastavil je koronavirus
10. 6. 2022
Almeida kvůli covidu odstoupil a Hirt na Giru stoupá pořadím. Etapu vyhrál de Bondt
26. 5. 2022
Krejčíková má covid, se Siniakovou nemůže obhajovat titul ve čtyřhře
25. 5. 2022
Start nového ročníku F1 bude kvůli koronaviru bez Vettela
17. 3. 2022