Následuje
BasketManie

Nejprve věřit Slovenkám, pak proti Švédkám ukázat vlastní sílu. Češky neztrácejí vidinu Final Four

Víra českých volejbalistek ve start ve Final Four stále žije. Je však potřeba, aby se splnily dvě podmínky: slovenský tým nejprve musí porazit Ukrajinu za tři body a Češky poté potřebují plný počet bodů z duelu se Švédkami. Přímý přenos utkání Česko - Švédsko sledujte od 17:55 na webu ctsport.cz.

Radost českých volejbalistek
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Bude důležité vyhrát tři nula a podle výsledku ze Slovenska uvidíme, jestli se kvalifikujeme," řekl Athanasopulos, který bude sázet na nahrávačku a kapitánku Šmídovou, smečařky Kossányiovou a Mlejnkovou i univerzálku Orvošovou. Jedinou změnou v nominaci je zařazení Šustrové místo Svobodové.

Proti Švédkám volejbalistky letošní Evropskou ligu začínaly a koncem května na palubovce soupeřek jasně vyhrály. Pak si do tabulky připsaly další dvě výhry, naposledy ve středu na Slovensku, ale také dvě porážky. Ve skupině A jsou druhé o dva body za Ukrajinkami, do Final Four postoupí jen vítěz skupiny.

Athanasopulos si přál v Jablonci plné ochozy. "Potřebujeme, aby fanoušci byli sedmým hráčem na hřišti," řekl kouč. O hlučnou atmosféru se opět budou v hledišti starat stovky dětí, účastníci celostátního kola svazového minivolejbalu v barvách.

Případným postupem do Final Four by české volejbalistky zároveň udržely naději na kvalifikaci o Ligu národů. Druhým vrcholem sezony pro ně bude v srpnu olympijská kvalifikace, na mistrovství Evropy poté budou po 14 letech chybět.

Volejbalisté už o šanci na postup do Final Four přišli. Sobotní zápas ve Finsku může být především přípravou na zářijové mistrovství Evropy. "Sice už nemáme možnost postoupit, ale cílem je vítězství," vyhlásil trenér Michal Nekola.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy