Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Nejlepší český volejbalový pár končí, Kubala bude hrát s Léblem

Praha - Ziskem třetího titulu mistrů republiky se uzavřela spolupráce plážových volejbalistů Petra Beneše s Přemyslem Kubalou. Po rozpadu nejúspěšnějšího českého páru poslední doby, který reprezentoval i na olympijských hrách v Londýně, bude Kubala na písku nastupovat s Martinem Léblem. "Rozloučili jsme se na vrcholu. Rád bych se ještě beachi věnoval naplno, ale to by už s Petrem nešlo, protože on se nikdy nevzdá své práce," řekl osmatřicetiletý Kubala.

Petr Beneš a Přemysl Kubala
zdroj: isifa/Gettyimages autor: Julian Finney

Čtyřleté partnerství na písku završili nedělním finálovým vítězstvím na republikovém šampionátu v Brně. Kubala se nyní vrací k Léblovi, s nímž už v minulosti také hrál. "Několikrát jsme si už byli zatrénovat a bylo to super. Vypadalo to slibně," řekl Kubala, který by měl v novém páru změnit specializaci a místo na bloku bránit v poli.

Dvaatřicetiletý Lébl i Kubala patřili k oporám šestkové reprezentace, v roce 2003 jí například pomohli do semifinále Světové ligy. Nyní bude jejich prioritou hra na písku. "Hlavně se chceme beachi věnovat i přes zimu, abychom do Světové série šli rozehraní, a ne jako s Petrem, kdy nám měsíc trvalo, než jsme se dostali na potřebnou úroveň," prohlásil volejbalista, který uvažuje i o další olympiádě 2016 v Riu de Janeiru. "Je to náš cíl, ale bude záležet na tom, jak vydržíme zdravotně a fyzicky," dodal.

Zdroj
ČTK, iDNES

Hlavní zprávy