Je nám líto, video expirovalo.

Nejistota řekla stop. Světový turnaj v plážovém volejbale letos v Ostravě nebude

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale letos v Ostravě nebude. Pořadatelé se rozhodli čtyřhvězdičkový podnik odložit na příští rok, původně se měl uskutečnit od 20. do 24. května. V obdobném termínu na přelomu května a června by mělo být J&T Banka Ostrava Beach Open v kalendáři i v sezoně 2021.

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v Ostravě
zdroj: ČTK autor: Vladimir Pryček

Rozhodnutí přišlo po dohodě s Mezinárodní volejbalovou federací (FIVB). "Byli jsme připraveni uspořádat turnaj letos v září, stále ale nemáme jistotu, že takto náročnou akci pro desítky tisíc fanoušků bude možné uskutečnit," uvedl předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

V létě by měly být v Česku povoleny akce do 1000 osob, další vývoj uvolňování omezení je ale nejasný. Epidemiologové se opakovaně nechali slyšet, že povolení akcí pro desítky tisíc lidí není reálné v nejbližších měsících a nemá konkrétní termín. Navíc by vzhledem k omezenému cestování mohla mít řada světových párů v září problém se do Česka dostat.

Loni skončila v Dolních Vítkovicích druhá domácí dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner, která tak zaznamenala největší úspěch v kariéře. První ročník ostravského turnaje předloni ovládly Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy