Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Před Velkou pardubickou

Návrat čtyřhvězdičkového turnaje v plážovém volejbalu. Hrát se bude příští rok v Ostravě

Vrcholný plážový volejbal bude znovu k vidění v České republice. Světový okruh má v kalendáři zapsaný i turnaj v Ostravě, kde se muži a ženy představí na turnaji čtyřhvězdičkové kategorie. Termín? Od 29. května do 2. června. Triumf si mohou v Ostravě zopakovat třeba Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková.

Ostrava Beach Open 2018
zdroj: ČT Ostrava autor: Rostislav Šimek

Letos světová špička v unikátním prostředí areálu v Dolní oblasti Vítkovic hrála v druhé polovině června a z triumfu se radovaly Hermannová a Nausch Sluková. Čtvrtým místem dosáhli životního úspěchu Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

V minulosti se Světový okruh hrával v Praze, kde se turnaj uskutečnil šestkrát - pro muže v letech 2008, 2010, 2011 a 2012, pro ženy v sezonách 2014 a 2015.

Mezinárodní federace FIVB schválila beachvolejbalový kalendář v úterý. V sezoně 2018/19 se rozdělí na odměnách skoro osm milionů dolarů. Beachvolejbalisty čeká devatenáct nových měst a pět zemí, kde se Světový okruh ještě nehrál.

Vrcholy sezony jsou majory, které se uskuteční v únoru v americkém Fort Lauderdale, v červenci ve švýcarském Gstaadu a ve Vídni. V červnu by se měl navíc konat i pětihvězdičkový turnaj v Římě. O dějišti finále seriálu, které se má hrát na přelomu srpna a září, ještě není rozhodnuto.

Letos se finále Světového okruhu konalo v Hamburku, kde bude v příštím roce od 28. července do 7. června mistrovství světa.

Hráčům začne v nové sezoně boj o olympiádu 2020. Patnáct párů, maximálně dva z jedné země, postoupí ze světového žebříčku. Účast v Tokiu opět získají mistři světa a další budou mít šanci z kvalifikačních turnajů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články