Na úvod čtvrtfinále klopýtl Liberec, Budějovice se na vítězství nadřely

Pražští Lvi, Kladno a po obrovské bitvě i České Budějovice zahájili v domácích halách vítězně čtvrtfinálové série. Jako jediní nesplnili roli favorita volejbalisté Liberce. Dukla podlehla Příbrami 2:3 na sety.

Sestřih utkání Kladno – Odolena Voda

Ještě větší drama sehráli Jihočeši proti Karlovarsku, souboj čtvrtého a pátého celku po základní části skončil v páté sadě 19:17. Karlovarsko přitom mělo čtyři mečboly. Série na tři vítězství budou pokračovat v neděli.

"Bylo to vydřené vítězství. První set jsme zvládli tak, jak jsme potřebovali. Ve druhém setu jsme nechali Vary rozehrát, takže jsme si to zkomplikovali. Nakonec jsme si pro vítězství museli sáhnout na dno, bylo to naprosto vyrovnané," řekl libero Jihostroje Petr Michálek.

Lvi i kladenští hráči získali první bod v sériích bez větších problémů. Pražané i díky jedenácti esům přehráli 3:0 Brno. Kladenští Orli, kteří za Lvy skončili v základní části druzí, porazili 3:0 jiného účastníka předkola Odolenu Vodu.