Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Na ME v plážovém volejbalu patří k favoritům i české dvojice

Kristiansand – Do pozic medailových adeptů se dostaly české páry před mistrovstvím Evropy v plážovém volejbalu, které v úterý začne v Kristiansandu. Petr Beneš s Přemyslem Kubalou i Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou skončili v minulém týdnu na grandslamovém turnaji Světového okruhu v Klagenfurtu shodně na pátém místě, Lenka Háječková s Hanou Klapalovou pak budou v Norsku startovat s vizitkou semifinalistek letošního mistrovství světa.

O medailích ale čeští reprezentanti před šampionátem mluví jen opatrně. O poslední český cenný kov z ME se postaraly Eva Celbová-Ryšavá a Soňa Nováková, které v roce 2002 obsadily v Basileji třetí místo.

"Poslední turnaj ve světovce se nám podařil, ale na dalším to tak být nemusí. Nemáme konkrétní cíle. Nebudou tam Brazilci a Američané, ale špička je našlapaná a rádi bychom byli do desítky," řekl Kubala, jenž v Klagenfurtu dohrával s nataženým tříslem.

V Norsku se bude hrát systémem grandslamových turnajů, z osmi čtyřčlenných základních skupin tedy postoupí do play off-vždy nejlepší trio. Vyřazovací část se hraje na jednu porážku a vítězové skupin budou nasazeni přímo do osmifinále. 

Markéta Sluková

"Zdravotně jsme na tom docela dobře, i když sezona je dlouhá a únava se začíná dostavovat. Teď ale musíme najít motivaci a zabojovat o co nejlepší umístění."

Pro Kolocovou a Slukovou je povinností postup ze skupiny, medaili označily za sen. "Poslední měsíc jsme hrály víceméně bez přestávky, mistrovství Evropy hned po čtyřech grandslamech bude hodně náročné. Bude hodně záležet na momentálním rozpoložení a hlavně na losu," řekla Sluková.

Háječkové s Klapalovou poslední dva turnaje nevyšly a domů vždy jely dříve, než by si přály. "Už bychom byly rády za nějaký jednociferný výsledek. A doufáme, že se bude dařit víc než doteď a nebudeme prohrávat zápasy rozehrané na vítězství," uvedla Háječková po 17. místě v Klagenfurtu.

Loňské tituly obhajují Nizozemci Nummerdor, Schuil a Němky Gollerová s Ludwigovou. Důležitost ME pak ještě zvyšuje jeho zařazení do olympijské kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy