Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Na MČR budou chybět Perušič a Schweiner, připravují se na finále Světové série

Bez nejlepšího mužského páru Ondřej Perušič, David Schweiner se bude muset obejít republikový šampionát v plážovém volejbale. Elitní česká dvojice se v Itálii připravuje na finále Světové série. Mistrovství České republiky bude o víkendu po deseti letech hostit Brno.

David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Pořadatelům definitivně potvrdily účast české jedničky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková, které kvůli zdravotním problémům Slukové vynechaly světový i evropský šampionát. Turnaj v Brně pro ně bude po nevydařeném Světovém okruhu v Ostravě, kde skončily na 25. místě, druhým letošním vystoupením na českém území.

Titul z loňska ze Slavkova obhajují Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková. "Tyto dva páry jsou největšími favoritkami a bylo by překvapením, kdyby nehrály finále," řekl předseda spolupořádajícího Sokola Brno I. Milan Džavoronok. V mužském pavouku chybějí Schweiner a obhájce titulu Perušič, který loni triumfoval s Janem Vodičkou.

"Za týden se v Římě hraje finále Světové série a náš pár už se v Itálii na tento vrchol sezony připravuje," vysvětlil Džavoronok. Nasazenými jedničkami tak budou Jan Dumek s Václavem Berčíkem. "Mezi muži se očekávají mnohem vyrovnanější boje," podotkl Džavoronok.

V obou kategoriích se představí po 16 párech. Nejprve budou rozděleny do čtyř skupin, v nichž se střetnou každý s každým. Vítězové postoupí přímo do čtvrtfinále, druhé a třetí týmy sehrají předkolo play-off. Poslední pár končí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy