Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Můj dům, můj hrad - to platilo v úvodních zápasech extraligy volejbalistů

Favorité odstartovali dobře čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů. Úvodní zápasy série, která se hraje na tři vítězné zápasy, vyhrály domácí týmy, tedy ty lépe postavené v konečném pořadí základní části. Ostrava porazila Karlovarsko 3:2, České Budějovice - Ústí nad Labem 3:0, Liberec - Odolenu Vodu 3:1 a Kladno přehrálo Brno 3:0. Série pokračují v pátek v halách hostujících týmů.

Volejbalisté Kladna
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Hráči Ostravy dokázali karlovarského soupeře porazit i potřetí v extraligové sezoně. Výhra 3:2 je pro ně zatím nejcennější, protože jim přinesla první z potřebných tří bodů k postupu do bojů o medaile. Obhájce titulu skončil v základní části za Ostravou o bod pátý a prohrál s ní v krátké době podruhé. Svěřenci Jana Václavíka totiž v předposledním kole základní části zvítězili nad Karlovarskem 3:1 a dnes na to před svými fanoušky navázali. Tie-break získali jednoznačně 15:8.

"V prvním a čtvrtém setu nám nešel servis a neměli jsme se od čeho odrazit. Ve vítězných setech jsme vsadili na nesmírnou bojovnost, hodně míčů jsme počapali v poli. Musím pochválit naše útočníky, jak se vypořádali s bloky soupeře," řekl ostravský kouč Václavík.

"Pro diváky to byl na úvod play-off výborný zápas na pět setů. My jsme strašně málo vytěžili z toho, kdy jsme Ostravu odtáhli od sítě. Málo jsme ubránili na síti, v tom byla Ostrava lepší. Měla i větší nasazení při obraně v poli," hodnotil trenér Karlovarska Jiří Novák.

Bez problémů rozehrál sérii s Ústím nad Labem vítěz základní části Jihostroj. Stejně jako v předchozích vzájemných duelech měl jasně navrch, Severočechům po vyčerpávajícím předkole s Příbramí a ve čtvrtém zápase během pěti dnů chyběly síly.

Liberec zvládl dvě těsné koncovky proti dalšímu úspěšnému celku z předkola Odoleně Vodě, ta si spravila chuť ve třetí sadě, ale více už Dukla nedovolila. Také Kladno splnilo roli favorita. I díky devíti esům zdolalo Brno 3:0. Olympijský medailista, ruský univerzál Baranov, přispěl 15 body. 

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů - 1. zápasy:

České Budějovice - Ústí nad Labem 3:0 (13, 19, 14)
Nejvíce bodů: Staples 14, Křesťan 12, Todua 11 - Koci 9, Šulava 6, Willyan 5.

Ostrava - Karlovarsko 3:2 (-22, 16, 19, -20, 8)
Nejvíce bodů: Menner 22, Janků 14, Sedláček 12 - Rejlek 20, Wiese 16, Beer a Hudeček po 7.

Liberec - Odolena Voda 3:1 (25, 23, -22, 20)
Nejvíce bodů: Indra 13, Šulista 12, Grut 10 - Hladík 20, Vanags 16, Mikula 13.

Kladno - Brno 3:0 (23, 19, 22)
Nejvíce bodů: Baranov 15, Hýský 11, Zajíček 10 - Okošanovič 13, Hukel 12.

Hlavní zprávy