Následuje
Běžkotoulky

Mistryně budou z Hané. Prostějov vyřadil Liberec a o titul se utká s Olomoucí

Prostějovské volejbalistky jsou pojedenácté v řadě ve finále extraligy. V rozhodujícím pátém semifinále zdolaly Liberec 3:1 na sety. O titul se v hanáckém derby střetnou s Olomoucí, která vyřadila Olymp Praha. 

Volejbalistky Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Liberecké volejbalistky přitom začaly pátý zápas jako z partesu, rychle si vypracovaly pětibodový náskok a úvodní set byl záhy rozhodnutý. Jenže Prostějov se pak rapidně zlepšil na podání i na bloku a získal všechny další sady - dvě s velkým náskokem a důležitý třetí set po dramatickém boji výsledkem 28:26.

Oba týmy znovu výtečně bránily: Dukla si připsala 13 bodových bloků, Prostějov dokonce 22. Nejvíce bodující hráčkou byla domácí Nikola Pištěláková, která zakončila 27 libereckých akcí, přitom neměla v útoku úspěšnost ani 40 procent.

Trenér vítězek Ľubomír Petráš si cenil zlepšení po prohraném prvním setu. "Začali jsme hodně nervózně, ale příchodem Lucky Nové jsme se zvedli v útoku a těch dvacet bloků, to je hodně dobré. Soupeř pak udělal víc chyb," řekl České televizi.

Ohlasy po zápase Liberec - Prostějov

Liberecký i prostějovský tým skončily po nadstavbové části se stejným bodovým ziskem, ale Dukla měla o výhru více, proto do play-off vstoupila z druhé příčky. Ve třetím ani v rozhodujícím pátém semifinále však výhodu domácího prostředí nevyužila.

Liberecký kouč Libor Gálík za hlavní příčinu porážky označil nedodržení taktiky v útoku. "Hráli jsme to moc přes hlavní kůl, kde je prostějovská obrana dobrá. Tam byl po prvním setu největší rozdíl," řekl Gálík.

Prostějov dosáhl na jedenáctou finálovou účast v řadě, tentokrát však bude mít s obhajobou těžkou práci. Extraligové sezoně totiž jasně kralovala Olomouc, které v semifinále stačily na vyřazení pražského Olympu tři zápasy a po zisku Českého poháru může zkompletovat domácí double.

Semifinále play-off volejbalové extraligy žen - 5. zápas:

Liberec - Prostějov 1:3 (19, -17, -26, -17)

Nejvíce bodů: Pištěláková 27, Šotkovská 15, Candráková 10 - Horká 16, P. Kojdová 15, Rutarová a Nová po 12. Konečný stav série: 2:3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy