Kooperativa NBL 2023/2024

Mistři z Českých Budějovic otevřeli extraligu vítězně, Kladno padlo s Lvy Praha

Překvapení na úkor úřadujících šampionů se v úvodním kole extraligy volejbalistů nekonalo, České Budějovice totiž na palubovce Odoleny Vody vyhrály 3:0. Vicemistři z Liberce sice ztratili první set, ale Ústí nad Labem zdolali 3:1. Ziskem plného počtu bodů zahájila nejvyšší soutěž také Ostrava, naopak Kladno doma kousalo porážku 2:3 se Lvy Praha.

Přestože je Jihostroj spolu s Karlovarskem jediným týmem, který na úvod nového ročníku neztratil ani set, nebyl trenér René Dvořák zcela spokojen. "Pokaždé na začátku setu, druhého a třetího určitě, jsme pustili soupeři pár bodíků. Nedorozuměním a řekl bych nesoustředěností," prohlásil.

"Více klidu jsme našli až v koncovkách, zatímco soupeř moc chtěl a zbytečně v některých momentech chyboval. Nicméně takového vítězství si vážíme," dodal Dvořák.

Favorizovaní hosté přehráli domácí zejména v útoku, 16 bodů si připsal smečař Petr Michálek. "Bylo to nervózní, ale jsem rád za výhru a za tři body z venku," hodnotil Michálek.

Závěr a ohlasy utkání Odolena Voda - České Budějovice

Kladenští byli proti posíleným Lvům vždy o set pozadu a tie-break ztratili 10:15. Slovinský univerzál v dresu vítězů Matej Mihajlovič se vrátil do české soutěže 23 body, před pražským týmem totiž v sezoně 2014/15 působil v Karlovarsku. Kladnu nová posila, bývalý brněnský univerzál Stefan Okošanovič, ke skalpu soupeře nepomohla ani 27 body.