Následuje
SP Rakousko

Mistři Evropy končí. Rusům unikl postup do semifinále po prohře s USA

Byl to souboj kdo s koho, který nakonec zvládli lépe Američané. Ruští volejbalisté a úřadující mistři Evropy potřebovali ve vzájemném utkání ve čtvrtfinálové skupině zvítězit, aby postoupili do semifinále mistrovství světa v Turíně. USA ale zvítězilo 3:0 na sety a semifinále MS si zahraje po čtrnácti letech. V druhé skupině slaví postup Srbové, třebaže s Polskem prohráli hladce 0:3.

Ruští volejbalisté na mistrovství světa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/CYFRASPORT autor: Michal Stanczyk

Mezi nejlepší kvarteto je nyní poslal zápas s ruskými mistry Evropy, kteří po středeční pětisetové prohře s Brazílií museli zvítězit, ale trpělivě bránící Američané jim nepustili ani jednu koncovku. Vyhráli 25:22, 25:23, 25:23 a ani v devátém utkání na turnaji nenašli přemožitele. Rusy předtím zdolali i v základní skupině v Bari (3:1).

Ve vítězném týmu se smečař Aaron Russell blýskl 17 body. Zastoupil univerzála Matthewa Andersona, který už řadu let hraje za Kazaň, a ruští hráči se v obraně soustředili převážně na něj. V ruském mužstvu byl s 12 body nejlepší 218 centimetrů vysoký blokař Dmitrij Muserskij.

Z druhé čtvrtfinálové skupiny postoupili Srbové, kteří ve středu deklasovali domácí Itálii 3:0. S polskými obhájci titulu sice stejným poměrem prohráli, ale celkové kladné skóre uhraných míčů jim dalo semifinálovou jistotu.

Polským volejbalistům se dařilo zastavovat Aleksandara Atanasijeviče, hrdina středeční srbské bitvy s Itálií si tentokrát připsal jen 11 bodů. První i druhý set šampioni z roku 2014 vyhráli shodně 28:26, třetí sadu ovládli rozdílem tří bodů a v pátečním duelu s domácí reprezentací jim bude stačit i porážka 1:3.

Volejbalisté USA jsou v semifinále MS, Rusové skončili

Mistrovství světa volejbalistů v Turíně:

Čtvrtfinálová skupina I:

USA - Rusko 3:0 (22, 23, 23).

Čtvrtfinálová skupina J:

Polsko - Srbsko 3:0 (26, 26, 22).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy