Mezi nejlepší čtyřku se na poslední chvíli vyhoupl Přerov

Praha  Volejbalistky Olympu Praha neudržely v tabulce čtvrté místo, místo nich bude v nadstavbovém lepším kvartetu hrát Přerov. Pražanky totiž v závěrečném kole základní části doma podlehly Olomouci 0:3.

"Potřebovali jsme dnes uhrát dva sety a to se nepodařilo. Hráli jsme dobře do stavu 18:17 v prvním setu, šanci jsme měli i ve třetím setu," litoval trenér Olympu Stanislav Mitáč. Smutný byl i z nečekaného výsledku zápasu Ostrava - Přerov. "To mě nenapadlo ani ve snu. Nemůžeme ale plakat, situaci jsme si zavinili sami," dodal.

Ostravská prohra zároveň znamenala i změnu na druhém místě tabulky, z nějž nakonec půjde do nadstavby Olomouc. Základní část extraligy s jedinou porážkou ovládly prostějovské obhájkyně mistrovského titulu.