Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Lvi se v play-off mohou těšit na španělský klub Las Palmas

Lvi Praha se v play-off Ligy mistrů utkají se španělským klubem Guaguas Las Palmas. Ten v základní skupině předčil České Budějovice. Hrát se bude na přelomu ledna a února, dvojzápas začne na Kanárských ostrovech. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Lvi Praha – Galati

Pražané obsadili ve skupině druhé místo za Civitanovou, Las Palmas bylo rovněž s třemi výhrami druhé za Jastrzebskim Wegielem. Španělský celek doma porazil České Budějovice 3:1, na jihu Čech ve středu prohrál 2:3, ale to už ho o postup do vyřazovací části nepřipravilo.

Kapitán Lvů Jakub Janouch věří, že šance na postup jsou vyrovnané. "Myslím si, že španělský tým je na tom podobně jako my, že je to pro ně také historický úspěch, postoupit mezi nejlepších jedenáct týmů. Jsou v podobné pozici jako my, nebudou mít co ztratit. Síly budou podobně rozložené, jako to bylo ve skupině s Maaseikem a Galati. Bude to v mých očích padesát na padesát," uvedl.

Z českého pohledu nejzajímavějším hráčem Las Palmas je španělský nahrávač Miguel de Amo, který odehrál čtyři sezony v Českých Budějovicích. "Samozřejmě v jeho letech a s jeho zkušenostmi bude jednou z hlavních postav týmu. Je to nahrávač, který se snaží být kreativní. To mám rád u nahrávačů, že tvoří hru, nehrajou jako roboti. Je to vůdčí osobnost a hraje pro tým. Takhle by nahrávač měl hrát," řekl Janouch.

Lvi postoupili do play-off volejbalové Ligy mistrů jako první český klub v současném formátu se čtyřčlennými základními skupinami. V roce 2007 hrála ve vyřazovací části Ostrava.

Před dalším působením v Lize mistrů čekají Lvy zápasy na české scéně. V sobotu přivítají doma Liberec, který je v extraligové tabulce hned za nimi na druhé příčce. "Ten program je nahuštěný, ale já jsem rád, že je nahuštěný, protože to znamená, že jsme úspěšní a že postupujeme dál v pohárech. To je to, co jsme přáli. Super je, že vyhráváme, ta únava padá rychleji. Protože únava je z větší části psychika, a když vyhráváme, tak psychika je nahoře, jsme pozitivní a únava odpadá rychle. Máme na to uzpůsobené tréninky, počítáme s tím, že takhle budeme hrát," konstatoval Janouch.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články