Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Los pod Eiffelovou věží přisoudil Perušičovi a Schweinerovi do skupiny Evandra s Arthurem

Mistři světa, beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner, se na olympijském turnaji v Paříži utkají ve skupině i s Brazilci Evandrem a Arthurem, kterým mohou oplatit porážku ze "zlatého" šampionátu loni v Mexiku. Barboře Hermannové s Marií-Sárou Štochlovou los pod Eiffelovou věží přisoudil mimo jiné úřadující mistryně světa Američanky Kelly Chengovou se Sarou Hughesovou.

Beachvolejbalový kurt pro olympiádu pod Eiffelovou věží
zdroj: Reuters autor: Benoit Tessier

Perušičovi se Schweinerem patří v olympijském žebříčku páté místo, zlatému medailistovi z MS z roku 2017 Evandrovi s Arthurem osmé. Loni v Tlaxcale s nimi Češi prohráli poslední zápas skupiny ve dvou setech, ale pak se play-off prodrali až ke světovému titulu. Jejich dalšími soupeři na olympiádě ve skupině E budou Rakušané Julian Hörl, Alexander Horst a kanadský pár Samuel Schachter a Daniel Dearing.

Je nám líto, video expirovalo.
Perušiče se Schweinerem čekají na OH Evandro a Arthur

"Los k nám byl relativně přívětivý. S Evandrem a Arthurem máme negativní bilanci v podobě porážky na loňském mistrovství světa. Bude to určitě nejnebezpečnější soupeř v rámci této skupiny," řekl Perušič. "Žádný z těch zápasů nebude jednoduchý, ale pokud předvedeme dobrý výkon, tak bychom ze skupiny měli postoupit. Pokud budeme hrát dobře, tak Brazilci by měli být přímým konkurentem v boji o první místo," doplnil.

Hermannová se Štochlovou se dostaly do Paříže na poslední chvíli. Poté, co si prožily zklamání z finálové porážky na Nations Cupu, jejich přemožitelky z Nizozemska nesplnily národní kritéria a šanci dostaly české beachvolejbalistky. Na OH budou ve skupině C ještě s Němkami Svenjou Müllerovou a Cinjou Tillmannovou a domácím párem Clémence Vieiraová, Aline Chamereauová.

Na písku pod Eiffelovou věží se o olympijské medaile utká 24 dvojic v každé kategorii. Ze šesti čtyřčlenných skupin postoupí vždy dva nejlepší páry a dva ze třetích míst. Zbývající čtyři dvojice na 3. příčkách se utkají v předkole o dvě místa v osmifinále.

Hry v Paříži začnou 26. července, turnaj v plážovém volejbalu hned den nato.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články