Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Los LM je odtajněn. Karlovarsko se střetne s Novosibirskem, Olomoučanky čekají obhájkyně

Volejbalisté Karlovarska budou mít v Lize mistrů za soupeře Novosibirsk, Friedrichshafen a vítěze předkola. Hráčky Olomouce se v základní skupině utkají s Kazaní, polským Chemikem Police a loňskými vítězkami soutěže z italské Novary. Rozhodlo o tom losování v Lucemburku.

Karlovarský Marcel Lux
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Česká extraliga se letos kvůli koronaviru nedohrála, tituly nebyly uděleny. Kvůli pandemii skončily předčasně i evropské poháry.

Karlovarsko bude Ligu mistrů hrát jakožto vedoucí tým průběžné tabulky, ženské extralize v době přerušení sezony dominovaly brněnské Šelmy. Ty se však do Ligy mistryň nepřihlásily a právo startu přešlo na Olomouc.

Oba české celky byly zařazeny do třetího ze čtyř výkonnostních košů a při losu do základní skupiny E. Karlovarští protivníci Novosibirsk i Friedrichshafen už v minulosti Ligu mistrů vyhráli, v ženské kategorii získalo vedle Novary titul i kazaňské Dynamo.

Karlovarsko hrálo Ligu mistrů poprvé před dvěma lety a v šesti zápasech ve skupině nedokázalo proti věhlasným soupeřům z Itálie a Polska získat ani set. Hanačky vloni neuspěly v posledním kvalifikačním předkole.

Zápasy ve skupinách jsou naplánované od listopadu do února. Následovat bude čtvrtfinále, o obě trofeje by se mělo bojovat 1. května.

V říjnovém úvodním kole Poháru CEV mužů narazí liberecká Dukla, České Budějovice i Brno na kluby, které se z kvalifikace neprobojují do Ligy mistrů. Na soupeře vyřazeného v 1. předkole LM budou čekat také hráčky pražského Olympu, na výběr mají Mladost Záhřeb nebo slovinský Kamnik; brněnské Šelmy nastoupí proti kosovskému celku Drita Gjilan.

Ve Vyzývacím poháru začnou volejbalistky Prostějova v druhém kole, Ostravanky se v prvním kole utkají s týmem VS Riga. Do Lotyšska vyrazí rovněž pražští Lvi, kteří nastoupí proti Jurmale.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy