Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Liberec vyhrál v Karlových Varech i podruhé a postoupil do finále

Praha - Obhájce titulu Dukla Liberec je prvním finalistou extraligy volejbalistů, v semifinálové sérii vyřadil Karlovarsko v nejkratším možném termínu 4:0 na zápasy. Jako poslední protivník Liberce se rýsuje překvapivě Brno, které doma znovu přehrálo České Budějovice a v sérii vede nečekaně 3:1. Poslední bod mohou Brňané získat už v pátek na jihu Čech a mít tak zároveň jistou medaili po dlouhých 22 letech.

Radost nahrávače liberecké Dukly Jakuba Janoucha
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Liberecký tým prodloužil letošní neporazitelnost. Od poslední prohry před Vánoci kráčejí Severočeši bez klopýtnutí za obhajobou mistrovského poháru a v Karlových Varech zvítězili 3:0.

Domácím chyběl smečař a nejvíce bodující hráč celé ligy Donovan Džavoronok, neboť je v trestu po vyloučení v pondělním třetím semifinále (2:3). "V krizových momentech jsme si pomohli servisem. Domácí hráli na riziko, občas nás dostali pod tlak, ale celkově jsme měli zápas pod kontrolou," řekl liberecký kouč Michal Nekola pro ČT.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Karlovarsko - Liberec

Jeho protějšek Petr Brom musel improvizovat, místo Džavoronoka se vrátil na smeč původem blokař Polák Szczerbaniuk. "Liberec našel v každém setu v koncovce sebedůvěru. Chyby v koncovce minimalizovali, na rozdíl od nás, v tom byl hlavní rozdíl," shrnul duel Brom.

Džavoronok v pondělním zápase dostal ve 4. setu nejprve žlutou a pak i červenou kartu za protesty, když nesouhlasil s výrokem sudího. "Je to neprofesionální chování, klub hráče potrestal," řekl bez bližších podrobností předseda Karlovarska Jakub Novotný.

Karlovarsko - Liberec 0:3 (-19, -23, -23)

Nejvíce bodů: Szczerbaniuk 11, Janků 9, Sukuba a Málek po 6 - T. Kriško 18, Patucha 15, Leikep 10. Konečný stav série: 0:4.

Brno před sezonou výrazně posílilo, z ciziny se vrátili Hrazdira, Haník, přišli Rusové Sucharev s Andrianovem a Američan Goodell. Naopak Jihočeši jsou nyní oslabení, na marodce jsou Sobotka i Kryštof. Dnes na jihu Moravy padli 0:3 a v pátek doma se pokusí sérii zdramatizovat, a udržet tak šanci na zopakování finále, v němž Jihostroj chyběl naposledy v roce 2010.

Brno - České Budějovice 3:0 (24, 20, 14)

Nejvíce bodů: Andrianov 16, Hrazdira 12, Sucharev 7 - Maciel 15, Michálek 9, Kuliha 6. Stav série 3:1.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy