Liberec vyhrál v Karlových Varech i podruhé a postoupil do finále

Praha - Obhájce titulu Dukla Liberec je prvním finalistou extraligy volejbalistů, v semifinálové sérii vyřadil Karlovarsko v nejkratším možném termínu 4:0 na zápasy. Jako poslední protivník Liberce se rýsuje překvapivě Brno, které doma znovu přehrálo České Budějovice a v sérii vede nečekaně 3:1. Poslední bod mohou Brňané získat už v pátek na jihu Čech a mít tak zároveň jistou medaili po dlouhých 22 letech.

Radost nahrávače liberecké Dukly Jakuba Janoucha
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Liberecký tým prodloužil letošní neporazitelnost. Od poslední prohry před Vánoci kráčejí Severočeši bez klopýtnutí za obhajobou mistrovského poháru a v Karlových Varech zvítězili 3:0.

Domácím chyběl smečař a nejvíce bodující hráč celé ligy Donovan Džavoronok, neboť je v trestu po vyloučení v pondělním třetím semifinále (2:3). "V krizových momentech jsme si pomohli servisem. Domácí hráli na riziko, občas nás dostali pod tlak, ale celkově jsme měli zápas pod kontrolou," řekl liberecký kouč Michal Nekola pro ČT.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovarsko - Liberec

Jeho protějšek Petr Brom musel improvizovat, místo Džavoronoka se vrátil na smeč původem blokař Polák Szczerbaniuk. "Liberec našel v každém setu v koncovce sebedůvěru. Chyby v koncovce minimalizovali, na rozdíl od nás, v tom byl hlavní rozdíl," shrnul duel Brom.

Džavoronok v pondělním zápase dostal ve 4. setu nejprve žlutou a pak i červenou kartu za protesty, když nesouhlasil s výrokem sudího. "Je to neprofesionální chování, klub hráče potrestal," řekl bez bližších podrobností předseda Karlovarska Jakub Novotný.

Karlovarsko - Liberec 0:3 (-19, -23, -23)

Nejvíce bodů: Szczerbaniuk 11, Janků 9, Sukuba a Málek po 6 - T. Kriško 18, Patucha 15, Leikep 10. Konečný stav série: 0:4.

Brno před sezonou výrazně posílilo, z ciziny se vrátili Hrazdira, Haník, přišli Rusové Sucharev s Andrianovem a Američan Goodell. Naopak Jihočeši jsou nyní oslabení, na marodce jsou Sobotka i Kryštof. Dnes na jihu Moravy padli 0:3 a v pátek doma se pokusí sérii zdramatizovat, a udržet tak šanci na zopakování finále, v němž Jihostroj chyběl naposledy v roce 2010.

Brno - České Budějovice 3:0 (24, 20, 14)

Nejvíce bodů: Andrianov 16, Hrazdira 12, Sucharev 7 - Maciel 15, Michálek 9, Kuliha 6. Stav série 3:1.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy