Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Liberec vyhrál suverénně i druhé finále nad Brnem

Liberec - I druhé finále volejbalové extraligy ovládl obhájce titulu z Liberce. Severočeši i napodruhé porazili Brno přesvědčivě 3:0 na sety a od zisku mistrovského titulu jej dělí dvě vítězství. Nad překvapivým účastníkem finále tak nyní vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Finále bude pokračovat v brněnské DRFG areně, která je domovským sídlem hokejové Komety. Ve čtvrtek je na pořadu třetí a v pátek čtvrtý zápas finále, který může být teoreticky poslední, pokud bude Liberec zápasům nadále dominovat.

"Kluci zase předvedli perfektní výkon od začátku do konce. V útočné fázi jsme byli soustředění a tam jsem soupeře přehráli," řekl trenér Liberce Michal Nekola v České televizi. "Chceme obhájit, vyhrát a není čas polevit, proto hrajeme každý balon naplno. Chceme to uhrát co nejdřív a je to vidět. Kluci se rvou o každý balon."

Severočeši hráli opět bez zraněného univerzála Adriana Patuchy a Jakub Vencovský ho znovu výborně zastoupil. Od začátku si Dukla udržovala dvoubodový náskok. Brno sice srovnalo na 13:13, ale pak Liberec získal pět bodů při servisu Janoucha, který opět pestře rozděloval nahrávky. První set favorit vyhrál rozdílem sedmi bodů.

"Bylo to o dvou sériích na podáních, to byl rozdíl," řekl brněnský kapitán Martin Klapal a dodal: "Musíme set lépe začít a znervóznit je." To se ale Brnu nepodařilo a Liberec pokračoval v suverénní jízdě. Hned na začátku druhé sady odskočil do vedení 8:3 a hladce zvýšil na 2:0 na sety. Brněnský nahrávač Haník hrál často jen přes Rusa Adrianova, což na liberecké nestačilo.

Ve třetím setu se obraz hry nezměnil. Liberec Brno jasně převyšoval ve všech směrech a bez problémů si dokráčel pro druhou výhru ve finálové sérii. "Neměli jsme co nabídnout a Liberec byl po všech stránkách lepší," musel přiznat trenér Brna Ondřej Marek. "Musíme začít od sebe, nesmíme moc chtít a začít hrát uvolněně. Trošku to musíme odbrzdit a začít v domácím utkání." 

Je nám líto, video expirovalo.
Liberec si i napodruhé poradil s Brnem

Finále play-off volejbalové extraligy mužů - 2. zápas

Liberec - Brno 3:0 (18, 15, 18), stav série 2:0. Rozhodčí: Grabovský, Pecháček. Čas: 75 min. Diváci: 1450.

Liberec: Janouch 4, Správka 11, Leikep 8, Vencovský 14, T. Kriško 11, Staněk 3, libero Kopáček - Galabov. Trenér: Nekola.
Brno: Haník, Hrazdira 3, Andrianov 11, Klapal, Zmrhal 8, Pražák 4, libero Castello - Sucharev 4, Smrčina 2, Muroň, Licek, Goodell. Trenér: Marek. 

O 3. místo - 2. zápas

České Budějovice - Karlovarsko 3:0 (21, 21, 18), stav série 2:0. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy