Liberec slaví postup do semifinále, Kladno srovnalo čtvrtfinálovou sérii s Brnem

Volejbalisté Liberce postoupili po obratu ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off v Odoleně Vodě do semifinále. Dukla na hřišti Aera vyhrála 3:2 na sety a v sérii zvítězila 3:1 na zápasy. Rozhodující pátý duel si vynutilo Kladno, jež vyhrálo 3:0 v Brně a v neděli bude mít za stavu 2:2 výhodu domácího prostředí.

Volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Odolena Voda trápila favorizovaný Liberec dva a tři čtvrtě setu. Osmý tým základní části vedl 25:22, 25:20 a ve třetí sadě ještě 16:12 a byl na nejlepší cestě vyrovnat stav série. Pak ale Dukla kolem hvězdného Jana Štokra zabrala, třetí set otočila na 25:22 a další sady vyhrála jednoznačně 25:16 a 15:7. Šestatřicetiletý Štokr k vítězství přispěl 29 body.

"Ve třetím setu nám došly síly, nebyli jsme schopni soupeři odolat. Ještě jsme dobře útočili, ale nedokázali jsme bránit, neměli jsme ani jeden blok. To rozhodlo," řekl České televizi domácí trenér Jan Šiller, jehož svěřenci museli před čtvrtfinále absolvovat předkolo.

"Musím před Odolkou smeknout. Hrála výborně. Ocenit ale musím i naše kluky, otočit z 0:2 před takovou bouřlivou kulisou, to klobouk dolů," uvedl kouč Dukly Michal Nekola.

Vicemistři z Kladna nestačili na Brňany v druhém a třetím duelu série a ocitli se na pokraji vyřazení. Ve čtvrtek ale favorizovaní Středočeši s nožem na krku zabrali a na hřišti soupeře po výhře 25:15, 25:21, 25:21 vyrovnali.

V rozhodujícím pátém duelu budou mít v neděli výhodu domácího prostředí. V semifinále na své soupeře čekají České Budějovice a Ostrava, jež vyřadila mistrovské Karlovarsko.

Výsledky čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů

Brno - Kladno 0:3 (-15, -21, -21)

Nejvíce bodů: Římal 13, Hukel 8, Licek a Okosanovič po 7 - Baranov 13, Zajíček 9, Vemič a Hýský po 8. Stav série: 2:2.

Odolena Voda - Liberec 2:3 (22, 20, -22, -16, -7)

Nejvíce bodů: Mikula 18, Russell 14, Vanags 12 - Štokr 29, Grut 21, Pietruczuk 15. Konečný stav série: 1:3.