Liberec po dvou nezdarech zabral, Karlovarsko porazil ve třech setech

Praha - Pětizápasová vítězná série volejbalistů Karlovarska, během níž dokázali postoupit do čtvrtfinále evropského Poháru CEV a zdolat vedoucí Kladno, skončila. Na palubovce úřadujících šampionů z Liberce prohráli 0:3, čehož k navýšení náskoku v čele tabulky využil středočeský celek, který doma nezaváhal s Ostravou.

Liberec ukončil vítěznou sérii Karlovarska

Karlovarsko vyšlo po 11 zápasech v nejvyšší soutěži bodově naprázdno. Bez zisku setu dokonce po 16 soutěžních duelech včetně Poháru CEV. Naposledy prohrálo 0:3 před dvěma měsíci s Kladnem. Vítězství domácí Dukly režírovala zejména trojice Storc-Kramár-Leikep, která přispěla dvouciferným bodovým zápisem.

Bez ztráty setu zvítězily i České Budějovice nad Odolenou Vodou. Připsaly si čtvrtou výhru za sebou, díky čemuž poskočily na třetí místo před Příbram, jež po sérii šesti extraligových triumfů nečekaně podlehla předposlednímu ČZU Praha 2:3.

Úlohu favorita splnilo také Kladno. Soupeři z Ostravy nepovolilo v žádném ze setů více než 17 bodů, což o rozložení sil na palubovce vypovídá mnohé. Jednoznačnou záležitostí byl také duel mezi Zlínem a beznadějně posledním Ústí nad Labem.

Uniqa extraliga volejbalistů - 18. kolo:

Zlín - Ústí nad Labem 3:0 (18, 18, 21) Nejvíce bodů: Kostoláni 16, Kolář 12, Čechmánek 9 - Nesvačil 12, Boehm a Nadazdin po 11. Kladno - Ostrava 3:0 (14, 17, 11) Nejvíce bodů: Hietanen a Zajíček po 9, Křesťan a Hýský po 8 - Šulista 8, Janků 7, Šmídl 6. Liberec - Karlovarsko 3:0 (18, 22, 19) Nejvíce bodů: Stolc 14, Kramár a Leikep po 12 - Zmrhal 15, Kriško 9, Široký a Hudeček po 6. České Budějovice - Odolena Voda 3:0 (14, 20, 20) Nejvíce bodů: Micháálek 14, Fila 12, Mach a Hackworth po 11 - Knight 13, Mikula 7, Hladík a Prešinský po 6. ČZU Praha - Příbram 3:2 (22, 22, -30, -14, 11).