Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Liberec nezvítězil ani v Berlíně a stále čeká na první výhru v LM

Berlín - Liberec nezvládl v Lize mistrů ani druhý zápas proti Berlínu a na palubovce německého soupeře podlehl rovněž 0:3, tentokrát po setech 17:25, 22:25 a 19:25. Dukle patří v tabulce skupiny B i nadále poslední příčka s jediným bodem, který vybojovala proti Rzeszówu. Berlín je naopak v čele o bod před Civitanovou.

Volejbalisté Liberce v utkání Ligy mistrů proti Berlínu
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

Úvodní míče zápasu v hale Maxe Schmelinga se Severočechům nepovedly. Za chvilku prohrávali 1:8 a po krátkém libereckém vzepětí se rozehrál další koncert berlínských bloků a servisů. Dukla pod tlakem hrála nervózně a nepřesně, marnost hostů dokumentoval setbol, kdy si nechali vysoký odražený míč dopadnout k nohám na čáru.

Na Berlínu nebylo znát zklamání z čerstvé finálové prohry v Německém poháru. Ani v úvodu druhé sady prakticky nechyboval a liberecké útoky z kůlů málokdy pouštěl přes síť. "Musíme zariskovat, jinak ty body neuhrajeme," burcoval hráče trenér Michal Nekola při oddechovém času za stavu 3:10.

Je nám líto, video expirovalo.
Liberec nestačil v LM na Berlín ani v Německu, ve skupině je poslední

To přineslo ovoce v podobě snížení až na 12:14, jenže pak berlínský celek zase přidal a nahrávač Kühner začal míče častěji posílat 212 cm vysokému Krommovi, který je bezpečně pokládal na libereckou polovinu kurtu.

Kapitán Kromm podržel svůj tým i v třetím dějství, kdy video potvrdilo dvě jeho esa za sebou a Berlín získal náskok 9:4. Také tentokrát se český mistr dokázal při stahování ztráty jen přiblížit, skutečné ohrožení chytře hrající domácí celek nepřipustil.

"Dodrželi jsme plán, chtěli jsme Liberec co nejvíce zatlačit blokem," řekl Robert Kromm. Na bloky nakonec Berlín soupeře předčil 11:4, na esa 7:2. "Dnes byl Berlín nad naše síly. Snažili jsme se, ale soupeř nám nedovolil ani na chvíli pomýšlet na obrat. Ale zápas stál za to, v téhle hale je vždycky skvělá atmosféra," prohlásil Nekola.

Utkání 4. kola skupiny B volejbalové Ligy mistrů:

Berlín - Dukla Liberec 3:0 (17, 22, 19)

Rozhodčí: Pavlov (Rus.), Savič (Bos.). Čas: 84 min. Diváci: 3462.

Nejvíce bodů Berlína: Ter Maat 15, Kromm 14, Marshall 12.

Sestava a body Liberce: Galabov 9, Veselý 5, Kramar 2, Kriško 6, Leikep 6, Janouch 3, libero Kopáček - Stolc 1, Správka, Patucha 2, Kunc. Trenér: Nekola.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy