Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXVI. letních olympijských her Atlanta 1996

Liberec je třetím semifinalistou, Brno si vynutilo rozhodující duel

Třetím jistým účastníkem semifinále extraligy volejbalistů se stal Liberec. Severočeši o tom rozhodli v Ostravě, kde zvítězili 3:0 a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. V dalším střetnutí šampioni Českého poháru narazí na Kladno. Naopak soupeř Českých Budějovic ještě znám není. Brno doma porazilo Karlovarsko 3:1 a o postupujícím rozhodne až páté střetnutí.

Volejbalisté Brna
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Karlovarsko usilovalo o třetí postupový bod v Brně, ale vyhrálo jen první set. Domácí se pak v nezvyklé sestavě nadechli k obratu a v poslední sadě Západočechy drtili servisem. Rozhodující duel začne ve Varech v sobotu v 18 hodin, lepší z dvojice vyzve v boji o finále vítěze dlouhodobé části a obhájce titulu České Budějovice.

V sérii mezi Ostravou a Libercem se poprvé hrály jen tři sety. Slezané dokázali ve druhém duelu severočeské favority zdolat 3:2, ale tentokrát se nevyrovnali s jejich servisy a do dramatické koncovky dovedli jen první set. Zakončili ho však podáním do autu, a pak už měli svěřenci Michala Nekoly navrch.

"Hráli jsme mnohem koncentrovaněji a tlačili servisem. Neměli jsme sice tolik koncových bloků, ale spoustu jsme nadrazili a dohrávali bodové situace. Domácí nebyli tak agresivní v útoku, což bylo pro nás rozhodující," řekl Nekola.

Mužem zápasu byl vyhlášen liberecký univerzál Jan Štokr, který pomohl k výhře 16 body a navázal na skvělý výkon v předchozím utkání. V něm se v neděli zaskvěl 33 body.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté Brna zdolali Karlovarsko a vynutili si pátý zápas

V sérii Brna s Karlovarskem zatím vítězí výhradně domácí. Brněnský tým zařadil univerzála Okosanoviče na smeč a Římal nastoupil na diagonálním postu. A odehrál skvělý duel. "Zkusili jsme úplně jiný systém, odehráli jsme tak jenom jeden trénink. V prvním setu jsme dělali hodně chyb, ale věřili této sestavě. Pak se ukázalo, že risk byl správný," uvedl kouč Ondřej Marek pro Českou televizi.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů - 4. zápasy:

Ostrava - Liberec 0:3 (-23, -20, -18)

Nejvíce bodů: Šmídl 13, Janků 12, Kotas 6 - Štokr 16, Galabov a Leikep po 8. Konečný stav série: 1:3.

Brno - Karlovarsko 3:1 (-23, 22, 21, 14)

Nejvíce bodů: Okosanovič 17, Hrazdira a Římal po 14 - Hudeček 12, Rejlek 10, Treial 8. Stav série: 2:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy