Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Mistryni je 15 let

Liberec hlásí zvučnou posilu, na sever Čech míří reprezentant Štokr

Liberec - Jan Štokr, nejlepší český volejbalista roku 2017, který posledních třináct let strávil v zahraničí, se vrací do extraligy. Čtyřiatřicetiletý univerzál bude od příští sezony působit v Liberci, kam přichází z italského Trentina. Pod Ještědem podepsal tříletou smlouvu.   

Jan Štokr smečuje v utkání proti Jižní Koreji
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"S návratem jsem koketoval už vloni, protože jsem byl docela unavený z Koreje, ale ještě přišla zajímavá nabídka z Trenta. Letos už mě nic nezlomilo. Syn půjde v Čechách do školy, se ženou za mnou teď jen dojížděli. To už mě trošku semlelo, rodina mi chyběla," řekl Štokr.

Dlouholetý český reprezentant vyrazil do zahraničí v roce 2004. Z Odoleny Vody tehdy zamířil do Itálie, kde hrál postupně v Modeně, Cagliari, Perugii a Trentinu. V roce 2013 odešel na dvě sezony do Krasnodaru a poté na rok do Koreje. Loni se pak poměrně nečekaně vrátil do Trentina, s nímž během prvního angažmá vyhrál Ligu mistrů, dvakrát italskou ligu i pohár, jednou italský Superpohár a třikrát mistrovství světa klubů.

"Měl jsem trošku problémy s trenérem a po mistrovství světa klubů jsem nehrál. Po Vánocích se to zlepšilo a zase jsem se volejbalem bavil," řekl při pátečním slavnostním vyhlášení Štokr, který se stal nejlepším českým volejbalistou i v letech 2012, 2013 a 2016.

"Měl jsem sice ještě dost nabídek, ale už se mi fakt chtělo domů. A po rozhovorech s Pavlem Šimoníčkem (ředitelem klubu, pozn. autora) i trenérem Nekolou jsem se rozhodl pro Duklu. Je to špičkový český klub s kvalitním zázemím. Důležitým faktorem byla i skutečnost, že to mám do Liberce blízko, protože bydlíme u Hradce Králové," uvedl.

Liberec, jenž po dvou mistrovských titulech získal letos extraligový bronz, už před Štokrem posílil Aleš Holubec. I kapitán reprezentace se po více než dekádě vrátil ze zahraničí a také on podepsal s Duklou tříletou smlouvu.

Zdroj
ČTK, idnes.cz

Hlavní zprávy