Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - SK Dynamo České Budějovice

Liberec chce hrát proti hvězdnému Belchatówu odvážně

Liberec - Bez bázně z velkých soupeřů chtějí vstoupit volejbalisté liberecké Dukly do Ligy mistrů, kterou hrají znovu po jedenácti letech. Hned v úvodním utkání skupiny E ze sebe musí český šampion dostat to nejlepší, jelikož v hokejové aréně ve čtvrtek od 18:00 přivítá hvězdami nabitý polský celek Belchatów. Přímý přenos nabídne exkluzivně náš web.

Radost volejbalistů Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Všichni se na Ligu mistrů těšíme. Bude to pro nás svátek," řekl trenér Dukly Michal Nekola. "Známe sílu soupeřů. Každý zápas bude velice těžký. Vždy musíme předvést výkon na hraně rizika a snažit se urvat hodně bodů," doplnil.

Belchatów vede španělský kouč Miguel Ángel Falasca a v jeho výběru jsou loňští polští mistři světa - univerzál Mariusz Wlazly a blokař Karol Klos, dále třeba francouzský smečař Nicolas Marechal nebo argentinský nahrávač Nicolas Uriarte. "Je to mančaft protkaný hvězdami, každý hráč je kvalitní," řekl Nekola.

Trenér Liberce už může počítat s kompletní sestavou. Uzdravený je i polský univerzál Adrian Patucha. "Není kam couvat. Nemůžeme hrát alibisticky, bázlivě, ale je třeba se pustit do soupeře odvážně, a uvidíme, co se povede," řekl Nekola.

Poláci mají vysoké cíle

Loni skončil Belchatów v Lize mistrů čtvrtý a letos má znovu velké plány. "Chceme vyhrát všechno. Sníme o každé možné trofeji," vyhlásil Wlazly. "Tým na to máme a půjdeme si pro každou výhru," přitakal kouč Falasca.

Liberec nemůže hrát dle regulí evropské konfederace CEV zápasy Ligy mistrů ve své hale, proto se přesune na hokejový stadion. "Je to pro nás ztráta, ale pravidla musíme respektovat," řekl Nekola. Doufal, že do hlediště dorazí přes dva tisíce fanoušků, tedy stejná návštěva, která jeho tým dovedla k extraligovému titulu. "Podle ohlasů, co mám, tak by mělo dorazit fanoušků hodně," řekl Nekola.

Dalšími soupeři Liberce, který nejlepší klubovou soutěž hraje poprvé od sezony 2003/04, budou ve skupině italský celek Lube Civitanova a belgické Roeselare.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy