MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Kubová předvedla šestnáctiservisovou sérii a Olomouc zvítězila

Praha - Série 16 servisů Pauly Kubové určila ráz utkání volejbalové extraligy mezi Frýdkem-Místkem a Olomoucí. Domácí Sokolky vedly v prvním setu 6:4, ale poté přišla na podání devětadvacetiletá slovenská univerzálka, a než její bývalý tým na druhé straně sítě získal další bod, byly favorizované Hanačky ve vedení 20:6.

Olomoucké volejbalistky
zdroj: ČT24

Set pak vyhrály 25:7 a i zbylé sady byly zcela pod kontrolou třetího týmu tabulky. Olomouc i čtvrtý vzájemný souboj v sezoně včetně dvou pohárových čtvrtfinále vyhrála 3:0.

Stejně hladkou výhru slavily i vedoucí Prostějov proti Přerovu a čtvrtý Olymp Praha na palubovce outsidera soutěže SG Brno.

Výsledky 14. kola extraligy volejbalistek

Frýdek-Místek - Olomouc 0:3 (-7, -16, -17)

Nejvíce bodů: Pavelková 8, Mitregaová 7, K. Závodná 6 - Kubová 14, Dědíková 13, V. Závodná 11, Košická 10.

Prostějov - Přerov 3:0 (23, 17, 20)

Nejvíce bodů: Vargasová 16, Steenbergenová a Matienzová po 9 - Polášková 11, Svobodová 9.

SG Brno - Olymp Praha 0:3 (-17, -6, -15)

Nejvíce bodů: Kopáčová 9, Černá 4 - Nová 15, Hodanová 10, Šimáňová 8.