Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kubala s Benešem postoupili na Štvanici do 3. kola

Praha - Čeští beachvolejbalisté Přemysl Kubala s Petrem Benešem zvládli na pražském turnaji Světového okruhu i druhý zápas a postupují do třetího kola. Na Štvanici dnes nejdříve porazili Kanaďany Joshe Binstocka a Martina Readera 21:17 a 21:16. Následně si v dramatickém zápase poradili s polskou dvojicí Michal Kadziola, Jakub Szalankiewicz 22:20 a 24:22. Pokud Češi vyhrají alespoň jeden další zápas, skončí nejhůře devátí a kvalifikují se tak na olympijské hry. V opravách budou v pátek hrát Jan Dumek s Martinem Tichým. 

Přemysl Kubala s Petrem Benešem
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Po výhře nad Kanaďany museli Kubala s Benešem bojovat s Poláky. V prvním setu prohrávali 16:19, ale dotáhli ho do vítězného konce. Ještě napínavější koncovku měla druhá sada, ale i tu domácí zvládli.

"Vítr v kotli na Štvanici se točil, špatně se odhadovalo, kam míč poletí, a byl problém s přihrávkou," řekl Beneš Radiožurnálu. "Na to, že tam bylo množství nepřesností, tak jsem rád, že jsme to zvládli, i když to nebyl oku lahodící zápas. Věřím, že nám to dál půjde lépe," řekl Kubala.

Kubala s Benešem, kteří aktuálně figurují mezi postupujícími páry na olympijské hry do Londýna, v pátek narazí ve 12:00 na největší favority turnaje. Čekají je olympijští vítězové a turnajové jedničky Američané Todd Rogers s Philem Dalhausserem. 

Vítězně zahájili soutěž Dumek s Tichým, kteří porazili 2:1 silné Švýcary Saschu Heyera se Sebastianem Chevallierem, loni v Praze bronzové. "V tie-breaku rozhodl servis. My jsme ho riskovali. Občas jsme dali aut, ale potom to vyšlo," radoval se Dumek na webu turnaje. Ve druhém kole podlehli favoritům Gibbovi a Rosenthalovi z USA 0:2 a v pátek je v 10:00 v opravách čekají Brazilci Ricardo a Cunha.

Další čeští hráči Robert Kufa s Janem Hadravou už v soutěži skončili. Nejdříve nezaskočili favority a prohráli s Rogersem a Dalhausserem, kterým podlehli dvakrát 18:21, a v opravách nestačili na francouzské bratry Césovy, když prohráli 15:21 a 19:21. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy