Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Florbalista sezony

Kolocová se Slukovou začaly beachvolejbalový šampionát výhrou

Rotterdam - Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vstoupily do mistrovství světa v plážovém volejbalu hladkou výhrou. V Rotterdamu porazily marockou dvojici Ikram Attajfíová, Máhasín Sijádová 21:8 a 21:2. Naopak Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou první zápas prohrály, ve skupině D podlehly venezuelské dvojici Olaya, Nori 16:21 a 14:21.

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Attajfíová a Sijádová ještě nikdy nehrály na Světovém okruhu, start na MS jim zajistily výsledky na africkém šampionátu. Loňské vítězky dvou turnajů Světového okruhu Kolocová a Sluková, pátý pár z olympijských her v Londýně, tak v utkání byly vysokými favoritkami a kromě prvních míčů tuto roli také bez potíží potvrzovaly.

Marocké volejbalistky nikdy nehrály na Světovém okruhu, start na MS jim zajistily výsledky na africkém šampionátu. Pátý pár z olympijských her v Londýně a loňské vítězky dvou turnajů Světového okruhu tak byly vysokými favoritkami a kromě prvních míčů tuto roli také bez potíží potvrzovaly.

Od stavu 3:3 se Češkám povedla dlouhá bodová šňůra a rázem vedly 16:4. Druhá sada pak měla ještě mnohem jednoznačnější charakter, Maročanky v ní uhrály pouhé dva body, každý ovšem za hlasitých ovací publika.

Utkání trvalo jen 25 minut a Sluková marně vzpomínala na snazší zápas na šampionátech. "Bylo vidět, že pro holky je to první turnaj, moc toho nenahrály. Není to tým světových kvalit a ten výsledek tomu odpovídá," řekla.

V dalších zápasech skupiny E se nejlepší český pár utká v neděli s Kanaďankami Broderovou, Valjasovou a v úterý s Kolosiňskou a Brzostekovou z Polska. Bonnerové s Hermannovou se od začátku nedařilo, rychle prohrávaly 3:8 a první set už nezachránily. Venezuelské hráčky dokázaly využít chyb favorizovaných protivnic i v druhé sadě, kterou nakonec vyhrály ještě vyšším rozdílem sedmi bodů.

Bonnerová s Hermannovou ve větru na centrálním dvorci rychle prohrávaly 3:8 a první set už nezachránily. Venezuelské hráčky dokázaly využít chyb favorizovaných protivnic i v druhé sadě, kterou nakonec vyhrály ještě vyšším rozdílem sedmi bodů. "Vůbec jsem nás na hřišti nepoznávala. Ta naše hra, to nebylo to, co umíme. Snažily jsme se až do konce, ale prostě to nefungovalo. Příště musíme začít úplně jinak, protože půjde i o co nejlepší skóre," řekla Hermannová.

V neděli večer nastoupí české volejbalistky proti dalšímu jihoamerickému páru Gómezová, Nietová z Uruguaye. Jejich posledními soupeřkami ve skupině budou v pondělí Němky Holtwicková a Semmlerová. Postoupit do play-off lze i z třetího místa. Šampionát vyvrcholí 5. července v Haagu. Mistři světa postoupí z Nizozemska na olympiádu do Ria. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy