Následuje
ČP v basketbalu

Kolocová a Sluková se rozcházejí, končí i pár Bonnerová, Hermannová

Praha - Nejlepší český pár v plážovém volejbalu Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se rok před olympijskými hrami v Riu de Janeiro rozchází. Ukončení spolupráce údajně oficiálně oznámí v pondělí. Sluková by měla vytvořit novou dvojici s Barborou Hermannovou.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Kolocová a Sluková, které spolu vybojovaly páté místo na olympijských hrách 2012 v Londýně a loni vyhrály dva turnaje Světového okruhu, se zatím k informacím nechtějí vyjadřovat. Komentovat je odmítl i trenér páru Simon Nausch, jenž je zároveň partnerem Slukové. Podle Českého rozhlasu hrají v rozpadu úspěšné dvojice roli neshody kvůli financím.

Končí i další česká dvojice Martina Bonnerová, Hermannová. "Dneska ráno před tréninkem moje spoluhráčka Bára Hermannová mně a našemu trenérovi sdělila, že přijala nabídku šéftrenéra českého beachvolejbalu a životního partnera M. Slukové vytvořit novou dvojici Hermannová-Sluková. Mě i celý tým bez jakékoli předešlé domluvy postavila uprostřed sezony ze dne na den před hotovou věc," uvedla Bonnerová.

Chování Hermannové ji zklamalo a označila ho za nesportovní. "Slušný člověk by měl spolupráci ukončit po předešlé domluvě a po ukončení sezony. Tímto bych se chtěla všem omluvit za situaci, která se stala bez mého vědomí. V co nejkratší možné době ji budeme řešit," dodala Bonnerová.

Zatím není jasné, jak to bude se startem Kolocové se Slukovou na mistrovství Evropy, které začne v Klagenfurtu příští týden v úterý. Pár figuruje v rozlosované základní skupině G, jejich soupeřkami by měly být Němky Laboureurová se Sudeovou, Litevky Povilaityteová s Dumbauskaiteovou a Finky Hasuová s Parkkinenovou.

Kolocová se Slukovou oznámí konec
Zdroj
ČTK, ČRo, ČT sport

Hlavní zprávy