Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Kolocová a Sluková mají první domácí titul

Chodov (Sokolovsko) - Kristýna Kolocová a Markéta Sluková získaly první titul mistryň republiky v plážovém volejbalu. Ve finále v Chodově dnes porazily Soňu Novákovou a Terezu Tobiášovou 2:0 na sety. Třetí místo obsadily Michala Kvapilová a Šárka Židová. Šampionát se nakonec hrál bez obhájkyň loňského prvenství Lenky Háječkové a Hany Klapalové. Letošní semifinalistky MS a ME totiž na turnaji Světového okruhu v Haagu postoupily až do sobotních bojů a vrchol domácí sezony nestihly.

Plážový volejbal
zdroj: AP autor: San Tang

Třiadvacetileté Kolocová se Slukovou prošly chodovským turnajem zcela suverénně, ve finále nad mnohem zkušenějšími soupeřkami zvítězily 21:15 a 21:16. "Jenže se Soňou a Terezou to je vždycky prestižní zápas, navíc se nám už párkrát stalo, že jsme do finále prošly úplně s přehledem, ale pak jsme prohrály," řekla Sluková. 

Držitelka deseti českých titulů Nováková další triumf do své bohaté sbírky nepřidala. "V prvním setu jsme dobře podávaly, protože ony mají taky silný servis a věděly jsme, že to může rozhodovat. Ve druhém jsme pak na začátku prohrávaly 1:5, ale rychle jsme vyrovnaly a v koncovce nám hodně pomohlo, když to Soňa dala do autu na 19:16," dodala Sluková. Muži se o republikový titul utkají za týden ve Slavkově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy