Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kladno ukázalo svůj skvělý útok, Liberec porazilo 3:0

Kladno – Kladenští volejbalisté zvládli pátý semifinálový duel s Libercem, vyhráli 3:0 na sety a ujali se vedení v sérii 3:2. K postupu do finále jim tak zbývá jediný vyhraný duel. V druhém semifinále porazilo Karlovarsko volejbalisty Českých Budějovic 3:1 a snížili stav na 2:3.

Je nám líto, video expirovalo.
Kladenští volejbalisté porazili v 5. semifinále Liberec

V Kladně mířil za ziskem úvodního setu Liberec, ale domácí mužstvo dokázalo už téměř bezvýchodnou pětibodovou ztrátu v koncovce smazat a zvítězilo 26:24. Pak už svěřenci trenéra Milana Fortuníka zápas ovládli, třináctkrát bodovali blokem a nezastavily je ani Patuchovy dělové servisy. Kladenský univerzál Filip Křesťan se blýskl 21 body.

Dukla neuhrála set ani v předchozím utkání doma. "Domácí v koncovce prvního setu dobře podávali, my jsme nebyli schopní udělat ztrátu. Takže v jednom postavení jsme prohráli set a vlastně i celý zápas, protože domácí se tím dostali na koně. Doma ale chceme sérii prodloužit," řekl České televizi liberecký kouč Michal Nekola.

Otočená koncovka úvodní sady překvapila i kladenského trenéra Milana Fortuníka. "Já se už staral hlavně o to, aby hráči nepanikařili, že prohráváme," přiznal s úsměvem. "Ale v téhle sérii už bylo vidět víc různých obratů a komplikací. Teď máme mečbol a je možné, že třeba budeme mít ještě druhý u nás," prohlásil Fortuník.

Jihostroj získal v Karlových Varech úvodní sadu poměrem 25:22, pak mu ale domácí hráči už nedovolili na rychlý postup ani pomyslet. Další dva sety vyhráli shodně 25:16 a čtvrtý po obratu o tři body. Hostům k úspěchu nepomohl ani uzdravený univerzál Sebastian Gevert, domácí dvojice Ondřej Hudeček, Marek Zmrhal soupeře rozstřílela 21 body.

"My jsme tentokrát moc neřešili taktiku, ale zdravou agresivitu. První set byl hodně rozkoukávací, tím jsme klidně mohli utkání ztratit, ale to se naštěstí nestalo. Ty další už stály za to," uvedl karlovarský kouč Jiří Novák. "V neděli vyhraje ten, co se bude méně bát a udělá méně chyb. Ani jeden tým už nemá soupeře čím překvapit," dodal.

Trenér Jihostroje René Dvořák si postěžoval na světelné podmínky. "Ve druhé sadě do haly svítilo slunce, my jsme neviděli ani půlku hřiště a na to jsme dojeli. Podle mého toto je pro extraligu až nedůstojné. Ve třetí sadě jsme měli slunce v zádech, ale Karlovarsko už bylo rozjeté a my jsme se s tím nedokázali vypořádat," řekl.

Semifinále play-off extraligy volejbalistů - 5. zápasy:

Kladno - Liberec 3:0 (24, 16, 18)

Nejvíce bodů: Křesťan 21, Hýský a Hietanen po 11, Zajíček 7 - Patucha 12, Správka 8, Staněk a Galabov po 5. Stav série: 3:2.

Karlovarsko - České Budějovice 3:1 (-22, 16, 16, 22)

Stav série: 2:3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy