Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kladno je ve finále, hráčům Liberce v rozhodujícím zápase nenechalo ani set

Složení finále volejbalové extraligy je známo. Hráči Karlovarska, kteří si finále zajistili už v pondělí třetí výhrou nad obhájcem titulu z Českých Budějovic, čeká v boji o titul Kladno. To přešlo přes Liberec poměrem 3:1 na zápasy, když sérii rozhodlo ve své hale rezolutně 3:0 na sety. Utkání rozhodl druhý set, v němž liberečtí hráči neproměnili dva setboly. Čeká je tak boj o třetí místo s Českými Budějovicemi. Finálové bitvy začnou ve středu v Kladně a budou v nich chybět oba nejlepší týmy dlouhodobé části.

Volejbalisté Kladna
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karlovarsko postupem do finále přepsalo klubovou historii a o druhé překvapení se postaralo  Kladno. Hodně se o postup zasloužil pětatřicetiletý univerzál David Konečný. Ten po letech na výsluní ve Francii na podzim marně čekal na zahraniční angažmá a po zranění Marcela Gromadowského se v kladenské sestavě role lídra zhostil na výbornou. "Většinou se mi kolem února už nikdy nechtělo, ale teď hraju druhým měsícem a je to dobré. Tenhle tým na titul má," řekl Konečný České televizi.

K postupovému třetímu bodu přispěl dnes nejen 22 body, ale i sérií servisů v důležitých okamžicích. Na straně poraženého Liberce se nedočká boje o zlato další elitní univerzál Jan Štokr, který se také na sklonku kariéry vrátil už před sezonou do české extraligy. Na rozjeté Kladno ale tým Michala Nekoly nestačil a čeká ho s Jihostrojem série o bronzové medaile.

Double po zisku Českého poháru na konci února Dukla nezíská. "Jsme smutní, ale sezona pro nás nekončí. Furt se bojuje o medaile," řekl Nekola. "Klíčem k postupu Kladna byl druhý zápas (série) tady, kdy jsme vedli v každém setu a ztratili to," dodal kouč Dukly, která ve druhém setu nevyužila dva setboly.

Jeho kolega na kladenské lavičce Fortuník zopakoval s týmem po roce finále, byť musel tvořit nový tým. "Poté, co odešli důležití kluci, jsem měl ze sezony obavy, ale když jsme splnili cíl a dostali se mezi čtyřku, uklidnili jsme se. Dneska zahrál výborně David a v celé sérii jsme čelili statečně tlaku, který Liberec umí vytvořit," pochvaloval si Fortuník. Titul může pro Kladno vybojovat poprvé po osmi letech.

Semifinále play-off volejbalové extraligy mužů - 4. zápas:

Kladno - Liberec 3:0 (21, 24, 19)
Nejvíce bodů: Konečný 22, Zajíček, Hýský a Šulista po 6 - Štokr 15, T. Kriško 12, Galabov 7. Konečný stav série: 3:1.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy